“Ўзбекистон-Хитой” тўқимачилик форумида хусусийлаштириш жараёнлари тақдимот қилинди
Жорий йил 29 май куни Хитой Халқ Республикаси тўқимачилик корхоналари ва инвесторларини Ўзбекистонга кенг жалб қилиш, тўқимачилик саноатининг ҳозирги кундаги салоҳиятини оммага намойиш этиш ва савдо алоқаларини янада мустаҳкамлаш бўйича Тошкент шаҳрида “Ўзбекистон-Хитой” тўқимачилик форуми бўлиб ўтди.
Хитой Халқ Республикасининг етакчи компаниялари вакиллари, маҳаллий ҳамда хорижий инвесторлар қатнашган форумда Давактив агентлиги ходими Санжар Тангриев ўз маърузаси билан иштирок этди.
Форум иштирокчиларига бугунги кунда хусусийлаштириш йўналишида амалга оширилган ишлар тўғрисида ахборот берилди ҳамда хусусийлаштирилиши белгиланган текстиль ва тўқимачилик маҳсулотларини ишлаб чиқаришга ихтисослашган корхоналар, шу жумладан мазкур фаолиятни жорий этиш имкони бўлган кўчмас мулк объектлари тақдимот қилинди.
Шу билан бирга, хусусийлаштирилиши белгиланган активлар бўйича савдоларда “E-auksion” электрон савдо платформаси орқали иштирок этиш юзасидан батафсил маълумотлар ва кўрсатмалар берилди.

На текстильном форуме «Узбекистан-Китай» презентованы процессы приватизации в Узбекистане
29 мая текущего года в г.Ташкент состоялся текстильный форум «Узбекистан-Китай», с целью привлечения текстильных предприятий и инвесторов Китайской Народной Республики в Узбекистан, публичной демонстрации современного потенциала текстильной отрасли и дальнейшего укрепления торговых отношений.
В форуме, где приняли участие представители ведущих компаний КНР, местные и иностранные инвесторы, с докладом выступил сотрудник Агентства госактивов Санжар Тангриев.
Участникам форума была предоставлена ​​информация о проводимых работах в сфере приватизации, а также были представлены подлежащие приватизации предприятия, специализирующиеся на производстве текстиля и текстильной продукции, в том числе объекты недвижимости, на которых возможно осуществление данной деятельности.
Также, дана подробная информация об участии на аукционах через электронную торговую платформу «E-auksion».