“Халқ IPO”си доирасида жалб қилинаётган талабгор Андеррайтерларни саволлари юзасидан онлайн-муҳокама/мулоқот ўтказилади
Давлат активларини бошқариш агентлигининг жорий йил 29 июнь куни чоп этилган эълонига мувофиқ, “битта акция - битта лот” тамойили асосида 40 та давлат корхоналарини акцияларини “Халқ IPO”си орқали савдосини ташкил этиш бўйича Андеррайтерларни жалб қилиш юзасидан танлов эълон қилинган.
Мазкур жараёнда иштирок этмоқчи бўлган томонларнинг саволларига аниқлик киритиш мақсадида барча талабгорлардан жорий йил 10 июль соат 18.00 (Тошкент вақти билан)га қадар, электрон почта манзили ва алоқа учун масъул шахсни аниқ кўрсатган ҳолда, қизиқтирган саволлари/изоҳларини қуйидаги алоқа каналлари орқали тақдим этишларини сўраймиз:
• Талъат Самандаров – Давлат активларини хусусийлаштиришга тайёрлаш бошқармаси бошлиғи
• Тел.: + 998-71-259-20-67;
• Эл.почта: tender@davaktiv.uz.
Савол/изоҳ йўллаган талабгорлар билан жорий йил 12 июль соат 16.00 (Тошкент вақти билан)да онлайн-муҳокама/мулоқот бўлиб ўтади.
Онлайн-муҳокама/мулоқотда қатнашиш учун ҳавола савол/изоҳ йўллаган ёки ушбу муҳокамада қатнашиш истагини билдирган талабгорларнинг электрон почталарига юборилади.

An online discussion/dialogue will be held on arising questions from the Underwriters attracted under the "People's IPO"
According to the announcement published by the State Assets Management Agency on June 29 of this year, the tender for the attraction of Underwriters under the "People's IPO" of shares of 40 state enterprises on the principle of "one share - one lot" is announced.
In order to clarify the questions of the parties willing to participate in this process, all applicants are asked to send their questions/comments with the e-mail address and the responsible person for communication to the contact address below until 18.00 (Tashkent time) on July 10 of this year:
• Talat Samandarov - Head of Department on Preparation for Privatization of State Assets;
• Tel: + 998-71-259-20-67;
• E-mail: tender@davaktiv.uz.
Online discussion/dialogue with the applicants who submitted questions/comments will be held on July 12 this year at 16:00 (Tashkent time).
The link to participate in the online discussion/dialogue will be sent to the e-mail of all applicants who submitted questions/comments or expressed their interest to participate in this discussion.