“Халқ IPO”си доирасида жалб қилинаётган талабгор Андеррайтерларни саволлари юзасидан онлайн-муҳокама/мулоқот ўтказилади
Давлат активларини бошқариш агентлигининг жорий йил 29 июнь куни чоп этилган эълонига мувофиқ, “битта акция - битта лот” тамойили асосида 40 та давлат корхоналарини акцияларини “Халқ IPO”си орқали савдосини ташкил этиш бўйича Андеррайтерларни жалб қилиш юзасидан танлов эълон қилинган.
Мазкур жараёнда иштирок этмоқчи бўлган томонларнинг саволларига аниқлик киритиш мақсадида барча талабгорлардан жорий йил 10 июль соат 18.00 (Тошкент вақти билан)га қадар, электрон почта манзили ва алоқа учун масъул шахсни аниқ кўрсатган ҳолда, қизиқтирган саволлари/изоҳларини қуйидаги алоқа каналлари орқали тақдим этишларини сўраймиз:
• Талъат Самандаров – Давлат активларини хусусийлаштиришга тайёрлаш бошқармаси бошлиғи
• Тел.: + 998-71-259-20-67;
• Эл.почта: tender@davaktiv.uz.
Савол/изоҳ йўллаган талабгорлар билан жорий йил 12 июль соат 16.00 (Тошкент вақти билан)да онлайн-муҳокама/мулоқот бўлиб ўтади.
Онлайн-муҳокама/мулоқотда қатнашиш учун ҳавола савол/изоҳ йўллаган ёки ушбу муҳокамада қатнашиш истагини билдирган талабгорларнинг электрон почталарига юборилади.

Состоится онлайн-обсуждение/диалог по возникающим вопросам андеррайтеров-претендентов, привлекаемых в рамках «Народного IPO»
Согласно объявлению, опубликованному Агентством по управлению государственными активами от 29 июня текущего года, объявлен конкурс по привлечению Андеррайтеров в рамках проведения «Народного IPO» акций 40 государственных предприятий по принципу «одна акция – один лот».
В целях уточнения вопросов сторон, желающих принять участие в данном процессе, просим всех претендентов до 18.00 (Ташкентское время) 10 июля текущего года направить свои вопросы/комментарии с указанием адреса электронной почты и отвественного лица для связи по контактному адресу, указанному ниже:
• Талъат Самандаров – Начальник управления по подготовке к приватизации государственных активов;
• Тел.: + 998-71-259-20-67;
• Эл.почта: tender@davaktiv.uz.
Онлайн-обсуждение/диалог с приславшими вопросы/комментарии претендентами состоится 12 июля текущего года в 16:00 (Ташкентское время).
Ссылка на участие в онлайн-обсуждении/диалоге будет отправлена ​​на электронную почту всех претендентов, приславших вопросы/комментарии или изъявивших желание участвовать в данном обсуждении.