“Ангрен логистика маркази” АЖни устав капиталидаги давлат улушининг хусусийлаштириш жараёни бошланганлиги тўғрисида эълон
Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда – “Давактив агентлиги”) тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ, “Ангрен логистика маркази” АЖ устав капиталидаги 100 фоиз давлат улушини (кейинги ўринларда – Актив) хусусийлаштириш жараёнининг Активни сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш (Express of interest) босқичи бошланганлигини эълон қилади (кейинги ўринларда – “Битим”).
"Mosaic Financial" компанияси (кейинги ўринларда – "Маслаҳатчи") ушбу Битим бўйича Давактив агентлигининг хусусийлаштириш бўйича маслаҳатчиси ҳисобланади.
“Ангрен логистика маркази” АЖ юкларни сақлаш, ортиш-тушириш, тез ва сифатли ташиб бериш, божхона ҳужжатларини расмийлаштириш билан боғлиқ масалаларни ҳал этган ҳолда юк операцияларини амалга оширади.
• Веб-саҳифаси: https://clangren.uz;
• Ходимлар сони: 74 киши;
• Корхонанинг юридик манзили: Тошкент вилояти, Ангрен шаҳар, Ипак йўли кўчаси, 1-уй.
Талабгорлар қизиқиш билдириши тўғрисидаги аризаларини 2023 йил 31 август соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар қуйидаги электрон почта манзилларига юборишлари лозим: info@mosaic-financial.uz.
Ушбу эълон ёки унинг мазмунининг бирон-бир қисми мазкур эълон чоп этилишидан келиб чиқиб тахмин қилиниши мумкин бўлган Давактив агентлиги, "Mosaic Financial" ва Компанияни сотиш билан боғлиқ бирор-бир шаклдаги мажбурияти сифатида талқин қилинмаслиги керак. Давактив агентлиги ва "Mosaic Financial" ўз хоҳишига кўра ҳар қандай вақтда ва ҳар қандай ҳолатда, биргаликдаги ёки шахсий жавобгарликни ўз зиммаларига олмасдан:
(ii) турли хил манфаатдор шахслар учун турли хил тартиб-қоидалар бўйича иш тутиш ва/ёки Давактив агентлиги, Компания ва "Mosaic Financial" томонидан кўзда тутилган режа-жадвал ва тартиб доирасида исталган бошқа потенциал харидорни (харидорларни) олдиндан огоҳлантирмасдан чиқариб ташлаган ҳолда бир ёки бир нечта потенциал харидорлар билан музокаралар олиб бориш;

Объявление о начале процесса приватизации государственной доли в уставном капитале АО «Логистический центр Ангрен»
Согласно соответствующим программам приватизации, Агентство по управлению государственными активами (далее – «Агентство госактивов») объявляет о начале этапа подачи заявок о выражении заинтересованности в приобретении Актива (Express of interest) процесса приватизации (далее – «Сделка») 100% государственной доли в уставном капитале АО «Логистический центр Ангрен» (далее – «Компания» или «Актив»).
Консультантом по приватизации Агентства госактивов по данной Сделке выступает компания Mosaic Financial (далее – «Консультант»).
АО «Логистический центр Ангрен» осуществляет грузовые операции, решая вопросы, связанные с хранением грузов, погрузкой и разгрузкой, быстрой и качественной перевозкой, оформлением таможенных документов.
• Численность сотрудников составляет 74 человек;
• Веб-сайт: www.clangren.uz
• Юридический адрес предприятия: Ташкентская область, город Ангрен, улица Шелкового пути, 1.
Заявка о выражении заинтересованности может быть подготовлена на узбекском, русском или английском языках (на усмотрение Претендентов), и должна быть направлена на следующие почтовые адреса: info@mosaic-financial.uz
Срок подачи заявок – не позднее 31 августа 2023 года, 18:00 (по Ташкентскому времени).
Настоящее объявление, или какая-либо часть его содержания не должны рассматриваться как форма обязательства со стороны Агентства госактивов, Компании "Mosaic Financial" в отношении Реализации Актива, что можно было бы предположить в связи с публикацией настоящего объявления. Агентство госактивов и "Mosaic Financial" оставляет за собой право по своему усмотрению в любое время и в любом отношении, не принимая совместной или индивидуальной ответственности:
(ii) следовать различным процедурам в отношении различных заинтересованных лиц, и/или вести переговоры с одним или несколькими потенциальными покупателями в рамках предусмотренного совместно Агентство госактивов и "Mosaic Financial" графика и порядка с исключением любого другого потенциального покупателя (покупателей) без предварительного уведомления;