“ЯНГИЙЎЛ ТУМАН ЛАБОРАТОРИЯ” МЧЖ директори лавозимига номзод танлаш бўйича эълон
Давлат активларини бошқариш агентлиги Тошкент вилояти ҳудудий бошқармаси Ўзбекистон Республикасининг “Давлат мулкини бошқариш тўғрисида”ги Қонуни ва Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2023 йил 24 мартдаги ПҚ-101-сон қарори талабларига асосан Тошкент вилояти, Янгийўл туманидаги “ЯНГИЙЎЛ ТУМАН ЛАБОРАТОРИЯ” МЧЖ директори лавозимига номзод тавсия этиш учун танлов эълон қилади. Танловда Ўзбекистон Республикаси фуқаролари ҳамда чет эл давлатлари фуқаролари иштирок этиши мумкин.
• иқтисодиёт, қишлоқ хўжалиги ёхуд юридик мутахассислиги бўйича олий маълумотга эга бўлиш;
• раҳбарлик лавозимларида, шу жумладан, қишлоқ хўжалиги соҳасидаги раҳбарлик (директор, директор ўринбосари, бўлим бошлиғи) лавозимларида камида 1 (бир) йиллик иш стажига эга бўлиш;
• технологик ва автоматлаштирилган, шу жумладан, ўсимликлар карантини, ҳимояси ва агрокимё соҳалари тажрибасига эга бўлган шахслар;
• иқтисодиёт, қишлоқ хўжалиги соҳасидаги жиноят учун ёки бошқарув тартибига қарши жиноят учун олиб ташланган судланганликка эга бўлмаган шахслар;
• иқтисодиёт, қишлоқ хўжалиги ва/ёки бошқарув соҳасидаги жиноятлари учун судланганлиги тугалланмаганлиги мавжуд бўлмаслик;
• Автобиография (батафсил кўрсатилсин);
• Тавсифнома (вилоят ёки туман (шаҳар) ҳокимлиги);
• Касбий маълумотни, иш стажи ва малакасини тасдқловчи ҳужжатлар, сертификатлар;
Танлов ўтказиш муддати — танловга хужжатларини қабул қилиш муддати тугагандан сўнг 5 иш куни давомида ўтказилади.
Танлов таклифлари ва ҳужжатлар ёпиқ конвертларда ва конвертнинг устки қисмида танловда иштирок этувчи номзоднинг танловда иштирок этиш учун аризаси илова қилинган холда тақдим қилинади.

Announcement on the selection of a candidate for the position of Director of YANGIYUL TUMAN LABORATORIYA LLC
In accordance with the requirements of the Law of the Republic of Uzbekistan "On State Assets Management" and the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan № DP-101 dated 24 March 2023, the territorial department of Tashkent region of the State Assets Management Agency announces a competition to recommend a candidate for the position of Director of "YANGIYUL TUMAN LABORATORIYA" LLC in the Yangiyul district, Tashkent region. Citizens of the Republic of Uzbekistan and citizens of foreign countries may participate in the competition.
• have higher education in the field of economics, agriculture or legal speciality;
• have experience in managerial positions, including managerial (director, deputy director, head of department) positions in the field of agriculture for at least 1 (one) year;
• persons with experience in the use of technological and automated, including experience in the field of plant quarantine, protection and agrochemistry;