Давактив агентлиги веб-ресурслар фаолиятини оптималлаштириш мақсадида профилактика ишларини ўтказилишини маълум қилади
Давлат активларини бошқариш агентлигининг веб-ресурслари фаолиятини оптималлаштириш ва маълумотларни қайта ишлаш марказининг юкламаларни қабул қилиш имкониятини ошириш мақсадида 2024 йил 10 август соат 00:00 дан 11 август соат 23:59 гача профилактика ишлари ўтказилиши режалаштирилган.
Профилактика ишлари олиб борилиши даврида, Ягона интерактив давлат хизматлари порталидаги (my.gov.uz) қуйидаги давлат хизматларида вақтинчалик узилишлар кузатилиши мумкинлиги маълум қилинади:
1. Ўзбекистон Республикаси фуқаролари ва юридик шахсларига доимий фойдаланиш (эгалик қилиш), ижара ва мерос қилиб қолдириладиган умрбод эгалик қилиш ҳуқуқи асосида тегишли бўлган ер участкаларини хусусийлаштириш;
2. Хўжалик жамиятининг тўловга қобилиятсизлиги (банкротлиги) тўғрисида маълумот олиш;
3. Давлат улушига эга корхоналар бўйича маълумот;
4. Қишлоқ хўжалигига мўлжалланмаган ер участкаларини хусусийлаштиришнинг бирламчи миқдорини ҳисоблаш;
5. Давлат мулкини хусусийлаштириш бўйича буюртманома бериш;
6. Суд бошқарувчиси малака аттестатини бериш;
7. Кўчмас мулк объектлари ва давлат улушлари хусусийлаштирилганлиги тўғрисидаги давлат намунасидаги ордер ва сертификатларни тақдим этиш.

Агентство госактивов сообщает о проведении профилактических работ с целью оптимизации работы веб-ресурсов
В целях оптимизации работы веб-ресурсов Агентства по управлению госактивами и увеличения мощности центра обработки данных по приему нагрузок планируется провести профилактические работы с 10 августа 2024 года с 00:00 до 11 августа 23:59.
В ходе профилактических работ сообщается, что может быть временно приостановлено предоставление следующих государственных услуг на Едином портале интерактивных государственных услуг (my.gov.uz):
1. Приватизация земельных участков, принадлежащих гражданам и юридическим лицам Республики Узбекистан на праве постоянного пользования (владения), аренды и пожизненного наследуемого владения;
2. Получение информации о неплатежеспособности (банкротстве) хозяйственного общества;
3. Информация о предприятиях с государственной долей;
4. Расчет первичной суммы приватизации земель несельскохозяйственного назначения;
5. Подача заявки по приватизации государственного имущества;
6. Выдача квалификационного аттестата судебного управляюшего;
7. Представление ордеров и сертификатов государственного образца на приватизацию объектов недвижимости и государственных долей.