Давактив агентлиги томонидан оммавий савдоларга чиқарилган давлат активи бўйича савдо жараёнларининг иккинчи босқичи натижалари юзасидан ахборот
Давактив агентлигида оммавий савдоларга чиқарилган Тошкент вилояти, Бўстонлиқ туманида жойлашган “Белдерсой оромгоҳи” дам олиш маскани ва “Белдерсой” спорт базаси (канат йўли)ни сотиб олиш бўйича савдо жараёнларининг иккинчи босқичига ўтган жами 4 нафар талабгорларнинг ёпиқ конвертда тақдим этган тижорат таклифлари пакети ошкора очилди.
Ушбу жараёнда Давлат тендер комиссияси аъзолари ва талабгорлар шахсан ва пандемия шароитидан келиб чиқиб, видеоконференц алоқа воситаси орқали иштирок этди.
Давлат тендер комиссияси томонидан талабгорларнинг давлат активини сотиб олиш бўйича тижорат таклифлари кўриб чиқилиб, 2 нафар талабгор билан нарх таклифини янада яхшилаш ва тўлов муддатларини қисқартириш бўйича музокаралар ўтказиш юзасидан қарор қабул қилинди.
Cавдо жараёни тартибига мувофиқ, Давактив агентлиги томонидан савдо иштирокчиларига индивидуал хабарнома юборилди.

Информация об итогах второго этапа процесса продажи госактива, выставленного на публичные торги Агентством по управлению госактивами
Предоставленных в закрытых конвертах пакетов коммерческих предложений от 4 претендентов, прошедших на второй этап процесса продажи по приобретению зоны отдыха “Белдерсой оромгохи” и спортивной базы (канатной дороги) “Белдерсой” по адресу Ташкентская область, Бостанлыкский район вскрыты на принципах открытости и прозрачности.
В данном процессе, исходя из условий пандемии представители Государственной тендерной комиссии и претенденты участвовали лично, а также посредством видеоконференцсвязи.
Государственная тендерная комиссия рассмотрела коммерческие предложения претендетов на приобретение государственного актива и приняла решение на проведение переговоров с 2 претендентами для дальнейшего улучшения финансового предложения и сокращения сроков оплаты.
В связи с порядком проведения торгов, Агентство госактивов направило индивидуальное уведомление участникам торгов.