Давактив агентлиги томонидан оммавий савдоларга чиқарилган давлат активи бўйича савдо жараёнларининг иккинчи босқичи натижалари юзасидан ахборот
Давактив агентлигида оммавий савдоларга чиқарилган Тошкент вилояти, Бўстонлиқ туманида жойлашган “Белдерсой оромгоҳи” дам олиш маскани ва “Белдерсой” спорт базаси (канат йўли)ни сотиб олиш бўйича савдо жараёнларининг иккинчи босқичига ўтган жами 4 нафар талабгорларнинг ёпиқ конвертда тақдим этган тижорат таклифлари пакети ошкора очилди.
Ушбу жараёнда Давлат тендер комиссияси аъзолари ва талабгорлар шахсан ва пандемия шароитидан келиб чиқиб, видеоконференц алоқа воситаси орқали иштирок этди.
Давлат тендер комиссияси томонидан талабгорларнинг давлат активини сотиб олиш бўйича тижорат таклифлари кўриб чиқилиб, 2 нафар талабгор билан нарх таклифини янада яхшилаш ва тўлов муддатларини қисқартириш бўйича музокаралар ўтказиш юзасидан қарор қабул қилинди.
Cавдо жараёни тартибига мувофиқ, Давактив агентлиги томонидан савдо иштирокчиларига индивидуал хабарнома юборилди.

Information on the results of the second stage of the sale of the state assets put up for public sales by the State Assets Management Agency
The sealed packages of commercial proposals submitted by 4 applicants that passed to the second stage of sales process for the purchase of recreation area "Beldersoy Oromgohi" and sports complex (ropeway) "Beldersoy" at Tashkent region, Bostanlyk district were opened on the principles of openness and transparency.
In this process, based on the pandemic situation, representatives of the State Tender Commission and applicants participated in person, as well as through videoconferencing.
The State Tender Commission reviewed the applicants' commercial proposals for the purchase of the state asset and decided to continue the negotiation with 2 applicants to further improve the financial proposal and reduce the payment period.