Ахборот ва PR соҳасида тажрибага эга бўлган халқаро компаниялар жалб қилинади
Жаҳон банки билан ҳамкорликда Ахборот ва PR соҳасида тажрибага эга бўлган халқаро компаниялар сотувга чиқарилаётган давлат активларининг кенг кўламли реклама жараёнини амалга оширишга жалб қилинади.
Жаҳон банкининг Институционал салоҳиятни ошириш лойиҳаси доирасида Ўзбекистонда хусусийлаштириш соҳасида амалга оширилаётган ислоҳотлар моҳиятини кенг жамоатчиликка етказиш, шунингдек, сотувга чиқарилаётган давлат улушлари ва кўчмас мулк объектлари ҳақида кенг кўламли реклама жараёнини амалга ошириш мақсадида халқаро Ахборот ва PR компаниялар танлови эълон қилинди.
Мазкур Ахборот ва PR компанияларнинг асосий вазифаси – оммавий ахборот воситаларида тарғибот ва ташвиқот олиб бориш, тематик конференциялар ва семинарлар ташкил этиш, хусусийлаштириш жараёнларига хорижий ва маҳаллий инвесторларни жалб қилиш учун кенг кўламли маркетинг ишларини йўлга қўйиш.
Талабгорлардан аризалар 2022 йил 15 апрель соат 18.00 га (Тошкент вақти билан) қадар қабул қилинади.

International companies with experience in the field of information and PR are being attracted
In cooperation with the World Bank, international companies with experience in the field of information and PR are being attracted in the process of large-scale advertising of state assets put up for sale.
The World Bank Institutional Capacity Building Project announced an international competition of information and PR companies to inform the general public about the ongoing privatization reforms in Uzbekistan, as well as a large-scale advertising campaign for state shares and state real estate.
The main task of these information and PR companies will be to conduct mass coverage in the media, organize thematic conferences and seminars, conduct large-scale marketing events to attract foreign and domestic investors to the privatization process.