Ахборот ва PR соҳасида тажрибага эга бўлган халқаро компаниялар жалб қилинади
Жаҳон банки билан ҳамкорликда Ахборот ва PR соҳасида тажрибага эга бўлган халқаро компаниялар сотувга чиқарилаётган давлат активларининг кенг кўламли реклама жараёнини амалга оширишга жалб қилинади.
Жаҳон банкининг Институционал салоҳиятни ошириш лойиҳаси доирасида Ўзбекистонда хусусийлаштириш соҳасида амалга оширилаётган ислоҳотлар моҳиятини кенг жамоатчиликка етказиш, шунингдек, сотувга чиқарилаётган давлат улушлари ва кўчмас мулк объектлари ҳақида кенг кўламли реклама жараёнини амалга ошириш мақсадида халқаро Ахборот ва PR компаниялар танлови эълон қилинди.
Мазкур Ахборот ва PR компанияларнинг асосий вазифаси – оммавий ахборот воситаларида тарғибот ва ташвиқот олиб бориш, тематик конференциялар ва семинарлар ташкил этиш, хусусийлаштириш жараёнларига хорижий ва маҳаллий инвесторларни жалб қилиш учун кенг кўламли маркетинг ишларини йўлга қўйиш.
Талабгорлардан аризалар 2022 йил 15 апрель соат 18.00 га (Тошкент вақти билан) қадар қабул қилинади.

Привлекаются международные компании, имеющие опыт работы в сфере информации и PR
В сотрудничестве со Всемирным банком международные компании, имеющие опыт работы в сфере информации и PR, привлекаются к процессу масштабной рекламы государственных активов выставляемых на продажу.
Проект Всемирного банка по наращиванию институционального потенциала объявил международный конкурс информационных и PR-компаний для информирования широкой общественности о проводимых в Узбекистане реформах в сфере приватизации, а также масштабную рекламную кампанию государственных долей и объектов государственной недвижимости.
Основные задачи этих информационных и PR компаний будут заключаться в ведении пропаганды в СМИ, организации тематических конференций и семинаров, проведении масштабных маркетинговых мероприятий по привлечению иностранных и отечественных инвесторов в процесс приватизации.