11 октябрь санасида ўтказилган онлайн савдолар натижалари
416 та лот онлайн аукцион ва очиқ электрон танловга чиқарилди. Шунингдек, бошланғич нархи 6,03 млрд сўм бўлган 227 та лот 30,3 млрд сўмга реализация қилинди.
- сони 36 та
- бошланғич нархи 185,4 млн сўм
- сотилган нархи 926,8 млн сўм
Жиззах вилояти Жиззах шаҳрида жойлашган бошланғич йиллик ижара ставкаси 24,3 млн сўм бўлган Ўзбекистон миллий университети Жиззах филиали балансидаги бўш турган ошхона 233,7 млн сўмга ижарага берилди.
Тошкент шаҳри Чилонзор туманида жойлашган бошланғич йиллик ижара ставкаси 8,7 млн сўм бўлган Тошкент давлат педагогика университети балансидаги бино қисми 169,4 млн сўмга ижарага берилди.
- сони 28 та
- бошланғич нархи 535 млн сўм
- сотилган нархи 1,9 млрд сўм
- ер майдони 1,1 га
Тошкент вилояти Нурафшон шаҳридан бошланғич нархи 23,5 млн сўм бўлган кўп қаватли турар-жой бинолари қуриш учун 11 сотих ер участкаси 524,7 млн сўмга сотилди.
Хоразм вилояти Урганч туманидан бошланғич нархи 94,2 млн сўм бўлган кўп қаватли турар-жой бинолари қуриш учун 8 сотих ер участкаси 517,9 млн сўмга сотилди.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 11 октября
На аукционы и открытые торги было выставлено 416 лота. Также было реализовано 227 объекта со стартовой ценой 6,03 млрд сумов за 30,3 млрд сумов.
• стартовая цена 185,4 млн сум
• цена продажи 926,8 млн сум
• Пустующая столовая, принадлежащая Джизакскому филиалу Национального университета Узбекистана, с первоначальной годовой арендной ставкой 24,3 млн ​​сумов в городе Джизак Джизакской области, сдан в аренду за 233,7 млн сумов.
• Часть здания, принадлежащая Ташкентскому государственному педагогическому университету, с первоначальной годовой арендной ставкой 8,7 млн ​​сумов в Чиланзарском районе Ташкентской области, сдана в аренду за 169,4 млн сумов.
• стартовая цена 535 млн сум
• Земельный участок, расположенный в городе Нурафшан Ташкентской области, площадью 11 соток, со стартовой ценой 23,5 млн ​​сумов продан за 524,7 млн сумов для строительства многоэтажных жилых домов.
• Земельный участок, расположенный в Ургенчском районе Хорезмской области, площадью 8 соток, со стартовой ценой 94,2 млн ​​сумов продан за 517,9 млн сумов для строительства многоэтажных жилых домов.