6 октябрь санасида ўтказилган онлайн савдолар натижалари
212 та лот онлайн аукцион ва очиқ электрон танловга чиқарилди. Шунингдек, бошланғич нархи 10,8 млрд сўм бўлган 202 та лот 20 млрд сўмга реализация қилинди.
• Сони 5 та
• Бошланғич нархи 762,1 млн сўм
• Сотилган нархи 838,3 млн сўм
• Сони 64 та
• Бошланғич нархи 1,6 млрд сўм
• Сотилган нархи 7,2 млрд сўм
Тошкент шаҳри Шайхонтоҳур туманида жойлашган бошланғич йиллик ижара ставкаси 15,7 млн сўм бўлган ихтисослаштирилган мактаб балансидаги бино қисми 364,5 млн сўмга ижарага берилди.
• Сони 34 та
• Бошланғич нархи 833,8 млн сўм
• Сотилган нархи 977,1 млн сўм
• Ер майдони 16,1 га
Наманган вилояти Чуст туманидан бошланғич нархи 445,2 млн сўм бўлган эркин иқтисодий зоналаридаги керамогранит кафель ишлаб чиқариш фаолияти билан шуғулланиш учун 12,7 гектар ер участкаси 489,7 млн сўмга сотилди.
Фарғона вилояти Олтиариқ туманидан бошланғич нархи 24,5 млн сўм бўлган кичик саноат зоналаридаги 25 сотих ер участкаси 26,9 млн сўмга сотилди.
Жиззах вилояти Ғаллаорол туманидан бошланғич нархи 5,4 млн сўм бўлган якка тартибда уй-жой қуриш учун 4 сотих ер участкаси 26,8 млн сўмга сотилди.
• Сони 35 та
• Бошланғич нархи 9,7 млн сўм
• Сотилган нархи 52 млн сўм
Қорақалпоғистон Республикаси Элликқалъа туманидан бошланғич нархи 0,4 млн сўм бўлган кўчма савдо жойи 7,3 млн сўмга сотилди.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 6 октября
На аукционы и открытые торги было выставлено 212 лота. Также было реализовано 202 объекта со стартовой ценой 10,8 млрд сумов за 20 млрд сумов.
• стартовая цена 762,1 млн сум
• цена продажи 838,3 млн сум
• Часть здания, принадлежащая специализированной школе, с первоначальной годовой арендной ставкой 15,7 млн ​​сумов в Шайхантухурском районе Ташкентской области, сдана в аренду за 364,5 млн сумов.
• стартовая цена 833,8 млн сум
• цена продажи 977,1 млн сум
• Земельный участок, расположенный в Чустском районе Наманганской области, площадью 12,7 гектаров, со стартовой ценой 445,2 млн ​​сумов продан за 489,7 млн сумов для организации деятельности по производству керамогранитной плитки в свободных экономических зонах.
• Земельный участок в малых промышленных зонах, расположенный в Алтыарыкском районе Ферганской области, площадью 25 соток со стартовой ценой 24,5 млн ​​сумов продан за 26,9 млн сумов.
• Земельный участок, расположенный в Галлааралском районе Джизакской области, площадью 4 соток со стартовой ценой 5,4 млн ​​сумов продан за 26,8 млн сумов для для индивидуального жилищного строительства.
• стартовая цена 9,7 млн сум
• цена продажи 52 млн сум
• Мобильная торговая точка в Элликалинском районе Республики Каракалпакстан, со стартовой ценой 0,4 млн сумов продана за 7,3 млн сумов.