“Электрокимёзавод” ҚК АЖда акциядорлар умумий йиғилиши ўтказишилиши белгиланди
“Электрокимёзавод” ҚК АЖнинг 2021 йил 1 ноябрдаги тегишли хабарномасига мувофиқ, жорий йил 22 ноябрь куни акциядорларнинг умумий йиғилиши қуйидаги кун тартиби билан бўлиб ўтиши белгиланди:
1. Жамият акциядорларининг навбатдан ташқари умумий йиғилиши саноқ комиссияси аъзолари таркибини белгилаш ва йиғилиш регламентини тасдиқлаш;
2. “Электрокимёзавод” ҚК АЖнинг фойдаланилмаётган ҳудудини жамиятнинг устав капиталидаги давлат улушини камайтириш ҳисобига, давлат улуши миқдори етмаган тақдирда эса мавжуд солиқ қарзини камайтириш орқали Навоий вилояти ҳокимлиги балансига бериш.
Жамият устав капиталида Давактив агентлигининг улуши 30,88 фоиз.
Асосий фаолияти ўсимликларни кимёвий ҳимоя қилиш воситалари ва минерал ўғитлар ишлаб чиқариш ҳисобланади.

Назначено общее собрание акционеров СП АО «Электрокимёзавод»
Согласно соответствующему уведомлению СП АО «Электрокимёзавод» от 1 ноября 2021 года, назначено общее собрание акционеров на 22 ноября текущего года со следующей повесткой дня:
1. Установление состава счетной комиссии внеочередного общего собрания акционеров и утверждение регламента собрания;
2. Передача неиспользуемой территории СП АО «Электрокимёзавод» на баланс хокимията Навоийской области путем уменьшения доли государства в уставном капитале общества, а в случае нехватки доли, путём уменьшения существующей налоговой задолженности.
Доля Агентства госактивов в уставном капитале общества составляет 30,88%.
Производство химических средств защиты растений и минеральных удобрений является основным видом деятельности общества.
Общее собрание проводится в соответствии с решением заседания Наблюдательного совета общества от 30 октября 2021 года.