“Ўзэнергоинжиниринг” АЖнинг устав капиталидаги 87,7 фоиз давлат улушини хусусийлаштириш жараёни бошланганлиги тўғрисида эълон
Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда – “Давактив агентлиги”) тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ, “Ўзэнергоинжиниринг” АЖ устав капиталидаги 87,7 фоиз давлат улушини (кейинги ўринларда – Актив) хусусийлаштириш жараёнининг Активни сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш (Express of interest) босқичи бошланганлигини эълон қилади (кейинги ўринларда – “Битим”).
"Mosaic Financial" компанияси (кейинги ўринларда – "Маслаҳатчи") ушбу Битим бўйича Давактив агентлигининг хусусийлаштириш бўйича маслаҳатчиси ҳисобланади.
"Ўзэнергоинжиниринг" АЖ - Ўзбекистон Республикасида қишлоқ жойларда, шаҳарларда ва туман марказларида жойлашган барча истеъмолчиларни, шу жумладан, кичик ва ўрта корхоналар, сув хўжалиги объектлари ва коммунал хўжалик мажмуалари учун электр таъминоти ва электрлаштириш объектларини лойиҳалаш бўйича ихтисослаштирилган ташкилотдир.
Устав фонди: 13,2 млрд.сўм;
Корхонанинг юридик манзили: Тошкент шаҳри, Яшнобод тумани, M. Ашрафий кўчаси, 9-уй.
Веб саҳифаси: www.uzenergoeng.uz.
Талабгорлар қизиқиш билдириши тўғрисидаги аризаларини 2023 йил 20 ноябрь соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар қуйидаги электрон почта манзилларига юборишлари лозим: info@mosaic-financial.uz.
Ушбу эълон ёки унинг мазмунининг бирон-бир қисми мазкур эълон чоп этилишидан келиб чиқиб тахмин қилиниши мумкин бўлган Давактив агентлиги, "Mosaic Financial" ва Компанияни сотиш билан боғлиқ бирор-бир шаклдаги мажбурияти сифатида талқин қилинмаслиги керак. Давактив агентлиги ва "Mosaic Financial" ўз хоҳишига кўра ҳар қандай вақтда ва ҳар қандай ҳолатда, биргаликдаги ёки шахсий жавобгарликни ўз зиммаларига олмасдан:
(ii) турли хил манфаатдор шахслар учун турли хил тартиб-қоидалар бўйича иш тутиш ва/ёки Давактив агентлиги, Компания ва "Mosaic Financial" томонидан кўзда тутилган режа-жадвал ва тартиб доирасида исталган бошқа потенциал харидорни (харидорларни) олдиндан огоҳлантирмасдан чиқариб ташлаган ҳолда бир ёки бир нечта потенциал харидорлар билан музокаралар олиб бориш;

Объявление о начале процесса приватизации 87,7% государственной доли в уставном капитале АО «Узэнергоинжиниринг»
Согласно соответствующим программам приватизации, Агентство по управлению государственными активами (далее – «Агентство госактивов») объявляет о начале этапа подачи заявок о выражении заинтересованности в приобретении Актива (Express of interest) процесса приватизации (далее – «Сделка») 87,7% государственной доли в уставном капитале АО «Узэнергоинжиниринг» (далее – «Компания» или «Актив»).
Консультантом по приватизации Агентства госактивов по данной Сделке выступает компания Mosaic Financial (далее – «Консультант»).
АО «Узэнергоинжиниринг» является специализированной организацией по проектированию объектов электроснабжения и электрификации всех потребителей, расположенных в сельской местности, городах и райцентрах, включая малые и средние предприятия, объекты водного хозяйства и коммунальные комплексы, находящиеся на территории Республики Узбекистан.
Уставный фонд составляет – 13,2 млрд. сум;
Юридический адрес предприятия: г. Ташкент, Яшнабадский район, улица М. Ашрафи, дом 9.
Сайт: www.uzenergoeng.uz.
Заявка о выражении заинтересованности может быть подготовлена на узбекском, русском или английском языках (на усмотрение Претендентов), и должна быть направлена на следующие почтовые адреса: info@mosaic-financial.uz.
Срок подачи заявок – не позднее 20 ноября 2023 года, 18:00 (по Ташкентскому времени).
Для получения дополнительной информации вы можете связаться по вышеуказанному каналу связи.
Настоящее объявление, или какая-либо часть его содержания не должны рассматриваться как форма обязательства со стороны Агентства госактивов, Компании "Mosaic Financial" в отношении Реализации Актива, что можно было бы предположить в связи с публикацией настоящего объявления. Агентство госактивов и "Mosaic Financial" оставляет за собой право по своему усмотрению в любое время и в любом отношении, не принимая совместной или индивидуальной ответственности:
(ii) следовать различным процедурам в отношении различных заинтересованных лиц, и/или вести переговоры с одним или несколькими потенциальными покупателями в рамках предусмотренного совместно Агентство госактивов и "Mosaic Financial" графика и порядка с исключением любого другого потенциального покупателя (покупателей) без предварительного уведомления;