Давлат активлари агентлиги жорий йилнинг 17 ноябрь куни бўлиб ўтган тест синови натижаларини эълон қилади
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2019 йил 12 сентябрдаги “Суд бошқарувчилари фаолиятини ташкил этиш чора-тадбирлари тўғрисида”ги 765-сонли қарори билан суд бошқарувчиларини аттестациядан (қайта аттестациядан) ўтказиш ва малака аттестатини бериш тартиби тўғрисидаги низомга асосан, Агентлик томонидан 2022 йил 17 ноябрь куни суд бошқарувчилари учун тест синовлари ташкил этилди.
60 дақиқа давом этган ва 50 та саволни ўзида жамлаган аттестация синовларида қатнашиш учун жами 21 нафар малака аттестати талабгорларидан аризалар келиб тушди ҳамда улардан 11 нафари тест синовларидан муваффақиятли ўтди.

Агентство по управлению госактивами объявляет результаты тестирования, проведенного 17 ноября текущего года
Согласно постановлению Кабинета Министров Республики Узбекистан от 12 сентября 2019 года №765 «О мерах по организации деятельности судебных управляющих», также  Положению о порядке аттестации (переаттестации) судебных управляющих и выдачи квалификационного аттестата, 17 ноября текущего года Агентством госактивов была организована аттестация судебных администраторов.
На участие в аттестационных тестах, которые длились 60 минут и включали 50 вопросов, поступили заявки от 21 претендента квалификационного аттестата и 11 из них успешно прошли тестирование.
Со списком успешно прошедших аттестацию претендентов можно ознакомиться в таблице, приведённой ниже.