Давлат активлари агентлиги жорий йилнинг 17 ноябрь куни бўлиб ўтган тест синови натижаларини эълон қилади
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2019 йил 12 сентябрдаги “Суд бошқарувчилари фаолиятини ташкил этиш чора-тадбирлари тўғрисида”ги 765-сонли қарори билан суд бошқарувчиларини аттестациядан (қайта аттестациядан) ўтказиш ва малака аттестатини бериш тартиби тўғрисидаги низомга асосан, Агентлик томонидан 2022 йил 17 ноябрь куни суд бошқарувчилари учун тест синовлари ташкил этилди.
60 дақиқа давом этган ва 50 та саволни ўзида жамлаган аттестация синовларида қатнашиш учун жами 21 нафар малака аттестати талабгорларидан аризалар келиб тушди ҳамда улардан 11 нафари тест синовларидан муваффақиятли ўтди.

State Asset Management Agency announces the results of the test conducted on November 17 of this year
According to the Decree of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan from September 12, 2019 №765 "On measures to organize the activities of court administrators", and the Regulation on the procedure for certification ( re-certification) of court administrators and issuing qualification certificates, the State Assets Management Agency organized the certification of court administrators on November 17 this year.
Applications for participation in the testing for the qualification certificate, which lasted 60 minutes and included 50 questions, were received from 21 applicants. Of these, 11 applicants successfully passed the testing.