Тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ, “93-махсус трeст” АЖ (кейинги ўринларда – "Эмитент" / "Актив") устав капиталидаги 85,71 фоиз давлат акциялар пакетини хусусийлаштириш белгиланган.
Шунга кўра, хусусийлаштириш жараёнлари "Тошкент" Республика фонд биржасининг МҚҚМП Nego савдо платформаси (кейинги ўринларда – Савдо платформаси) орқали биржа қоидаларига мувофиқ амалга оширилади.
"93-махсус трeст" АЖ – Махсус монтаж қурилиш ишлари, нотурар бино ва иншоотларни қуриш ишларини ташкил қилувчи корхона ҳисобланади.
• Корхонанинг юридик манзили: Тошкент шаҳри, Миробод туман Чимкент кўчаси, 17 уй.
• Савдога чиқарилаётган акцияларнинг эмитент устав фондидаги фоизи – 85,71 фоиз;
• Савдога чиқарилаётган акцияларининг умумий сони – 5 397 967 дона (оддий) акция;
• Бир дона акциянинг номинал нархи – 500,0 (беш юз) сўм;
• Бир дона акциянинг савдога қўйишдаги бошланғич нархи – 7 872 (етти минг саккиз юз етмиш икки) сўм;
• Активнинг бошланғич қиймати – 42 492 796 224 (қирқ икки миллиард тўрт юз тўқсон икки миллион етти юз тўқсон олти минг икки юз йигирма тўрт) сўм;
• Эмитентнинг устав фонди миқдори – 3 148 983 500,0 (уч миллиард бир юз қирқ саккиз миллион тўққиз юз саксон уч минг беш юз) сўм;
• Савдо ташкилотчиси –"Тошкент РФБ" АЖ;
Эмитент ҳақидаги барча маълумотлар, жумладан молиявий-иқтисодий кўрсаткичлар тўғрисидаги маълумотлар билан корпоратив ахборот ягона портали www.openinfo.uz саҳифаси орқали танишиш мумкин.
Савдолар "Тошкент" РФБнинг махсус платформаси, МҚҚМП Nego савдо платформасида 24.07.2024 йилдан бошланади. (ҳавола).
Қўшимча маълумотлар учун Давактив агентлигининг Тошкент шаҳар ҳудудий бошқармасига +998(71)207-05-19 ва +998(55) 515-20-00 алоқа рақамлари орқали мурожаат қилишингиз мумкин.

Процесс приватизации 85,71 процента государственной доли в уставном капитале АО "93-махсус трeст" размещен на Республиканской фондовой бирже "Ташкент"
Согласно соответствующим программам приватизации, установлена приватизация 85,71% государственных акций в уставном капитале АО «93-махсус трeст» (далее – «Эмитент»/«Актив»).
• АО "93-махсус трeст" – предприятие, организующее специальные монтажные работы по строительству нежилых зданий и строительные работы.
• Юридический адрес предприятия – город Ташкент, Мирабадский район, улица Чимкент, 17.
• Доля акций, предлагаемых к продаже в уставном фонде эмитента – 85,71 процент;
• Общее количество акций на продажу – 5 397 967 штук обыкновенных акций;
• Номинальная стоимость одной акции – 500,0  (пятьсот) сум;
• Начальная цена одной акции на торгах – 7 872 (семь тысяч восемьсот семьдесят два) сум;
• Первоначальная стоимость актива – 42 492 796 224 (сорок два миллиарда четыреста девяносто два миллиона семьсот девяносто шесть тысяч двести двадцать четыре) сум;
• Размер уставного фонда эмитента – 3 148 983 500,0 (три миллиарда сто сорок восемь миллионов девятьсот восемьдесят три тысячи пятьсот) сум;
Всю информацию об эмитенте, включая информацию о финансово-экономических показателях, можно найти через Единый портал корпоративной информации www.openinfo.uz.
Процесс осуществления сделки:
Торги начнутся 24.07.2024г. на специальной торговой платформе РФБ «Ташкент» СППЗ NEGO(Ссылка).
Биржевая сделка будет осуществлена с заявителем с самым высоким предложением, в соответствии с правилами биржи.
Для дополнительной информации можете обращаться в Териториальное управление Агентства госактивов по городу Ташкент по следующим контактным номерам: +998(71)207-05-19 и +998(55) 515-20-00.