“UZ CНASYS” МЧЖнинг устав капиталидаги давлат улушини очиқ савдо жараёни бошлангани тўғрисида эълон
Тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ, Давактив агентлиги “UZ CНASYS” МЧЖ устав капиталидаги 70 фоиз давлат улушини (кейинги ўринларда – Актив) очиқ савдо жараёни бошланганлигини эълон қилади.
“UZ CНASYS” МЧЖ - 2008 йилда ташкил этилган бўлиб, асосий фаолияти автомобиллар учун электр ёритиш тизимларини ишлаб чиқаришдан иборат.
• Устав фонди: 12 960,9 млн сўм;
• Жамиятнинг расмий веб-сайти: http://uzchasys.uz
Шу билан бирга, “UZ CНASYS” МЧЖнинг устав капиталидаги 30 фоиз улушига “AMS CO.LTD” (Корея Республикаси) компанияси эгалик қилади. Ўз ўрнида, “AMS CO.LTD” Жамиятдаги ўз улушини Давактив агентлиги билан бир вақтда ва бир хил шартларда сотишга тайёрлигини маълум қилган.
Таъкидлаш жоизки, Давактив агентлиги томонидан ташкил этиладиган Жамиятнинг 70 фоиз давлат улуши бўйича савдо жараёни натижалари “AMS CO.LTD”га ўз улушини сотиш мажбуриятини юкламайди.
Савдо жараёни икки босқичда амалга оширилади, жумладан сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш (Express of interest) ҳамда Мажбуриятга эга бўлган таклиф (BO) тақдим этиш босқичлари, якуний босқичда талабгорлар томонидан таклиф этиладиган қатъий нарх таклифининг камида 1 фоизини кафолатли тўлов сифатида амалга оширилиши белгиланади.
1. Корхонанинг асосий фаолият турини активлар олди-сотди шартномаси рўйхатдан ўтгандан сўнг 10 (ўн) йилдан кам бўлмаган муддат давомида сақлаб қолиш, ушбу муддат давомида маҳсулотларнинг лицензиати бўлган “General Motors” компанияси томонидан тасдиқланган етказиб берувчи билан техник қўллаб-қувватлаш бўйича лицензия келишувларига ва “General Motors” технологиялари билан боғлиқ технологик жиҳозлардан фойдаланиш юзасидаги Бош Альянс келишувида ўрнатилган талаблар ва тегишли чекловларга қатъий риоя қилиш.
Ўз навбатида, Мажбуриятга эга бўлган таклиф (BO) босқичига ўтган талабгорлар билан мажбуриятга эга бўлган таклифларни тақдим этишларидан олдин битим шартлари (Term sheet) тўғрисидаги Келишув имзоланади.
Талабгорлар қизиқиш билдириши тўғрисидаги аризаларини хоҳишларига кўра ўзбек, рус ёки инглиз тилларида тайёрлаб 2024 йил 17 декабрь соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар munir.yakubov@piamg.uz электрон почта манзилига юборишлари лозим.
• Талат Самандаров, Давлат активлари агентлиги Бошқарма бошлиғи: tender@davaktiv.uz, tel. +998(71)259-20-67.

Объявление о начале открытого процесса продажи государственной доли в уставном капитале ООО «UZ CНASYS»
Согласно соответствующим программам приватизации, Агентство госактивов объявляет о начале открытого процесса продажи 70% государственной доли в уставном капитале ООО «UZ CНASYS» (далее – Актив).
ООО «UZ CНASYS» - основано в 2008 году и его основным направлением деятельности является производство систем электрического освещения для автомобилей.
• Уставный капитал: 12 960,9 млн сумов;
• Официальный сайт общества: http://uzchasys.uz
Вместе с тем, 30% долей в уставном капитале ООО “UZ CHASYS” владеет компания “AMS CO.LTD” (Республика Корея). В свою очередь, “AMS CO.LTD” выразила готовность продать свою долю на тех же условиях и одновременно с Агентством госактивов.
Следует отметить, что результаты процесса продажи 70% государственной доли ООО “UZ CHASYS” не возлагает на “AMS CO.LTD” обязательства по продаже своей доли.
Информация о процессе продажи:
1. Сохранение основной деятельности предприятия в течение не менее 10 лет. Соблюдение лицензионных соглашений на техническую поддержку с поставщиком, утвержденным компанией «General Motors» (США) - лицензиатом продукции, а также требований и связанных с ними ограничений, установленных в соглашении Главного Альянса по использованию технологического оборудования, относящегося к технологиям General Motors;
В свою очередь, перед подачей обязывающих предложений с участниками торгов, прошедшими на этап подачи Обязывающих предложений (BO), подписывается Соглашение (Term sheet) с основными условиями приобретения Актива.
Претендентам предлагается выразить свою заинтересованность в форме заявки (Express of Interest), включающую следующую информацию:
Заявка о выражении заинтересованности может быть подготовлена на узбекском, русском или английском языках до 18:00 (по ташкентскому времени) 17 декабря 2024 года и отправлена на адрес электронной почты munir.yakubov@piamg.uz.