“UZ CНASYS” МЧЖнинг устав капиталидаги давлат улушини очиқ савдо жараёни бошлангани тўғрисида эълон
Тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ, Давактив агентлиги “UZ CНASYS” МЧЖ устав капиталидаги 70 фоиз давлат улушини (кейинги ўринларда – Актив) очиқ савдо жараёни бошланганлигини эълон қилади.
“UZ CНASYS” МЧЖ - 2008 йилда ташкил этилган бўлиб, асосий фаолияти автомобиллар учун электр ёритиш тизимларини ишлаб чиқаришдан иборат.
• Устав фонди: 12 960,9 млн сўм;
• Жамиятнинг расмий веб-сайти: http://uzchasys.uz
Шу билан бирга, “UZ CНASYS” МЧЖнинг устав капиталидаги 30 фоиз улушига “AMS CO.LTD” (Корея Республикаси) компанияси эгалик қилади. Ўз ўрнида, “AMS CO.LTD” Жамиятдаги ўз улушини Давактив агентлиги билан бир вақтда ва бир хил шартларда сотишга тайёрлигини маълум қилган.
Таъкидлаш жоизки, Давактив агентлиги томонидан ташкил этиладиган Жамиятнинг 70 фоиз давлат улуши бўйича савдо жараёни натижалари “AMS CO.LTD”га ўз улушини сотиш мажбуриятини юкламайди.
Савдо жараёни икки босқичда амалга оширилади, жумладан сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш (Express of interest) ҳамда Мажбуриятга эга бўлган таклиф (BO) тақдим этиш босқичлари, якуний босқичда талабгорлар томонидан таклиф этиладиган қатъий нарх таклифининг камида 1 фоизини кафолатли тўлов сифатида амалга оширилиши белгиланади.
1. Корхонанинг асосий фаолият турини активлар олди-сотди шартномаси рўйхатдан ўтгандан сўнг 10 (ўн) йилдан кам бўлмаган муддат давомида сақлаб қолиш, ушбу муддат давомида маҳсулотларнинг лицензиати бўлган “General Motors” компанияси томонидан тасдиқланган етказиб берувчи билан техник қўллаб-қувватлаш бўйича лицензия келишувларига ва “General Motors” технологиялари билан боғлиқ технологик жиҳозлардан фойдаланиш юзасидаги Бош Альянс келишувида ўрнатилган талаблар ва тегишли чекловларга қатъий риоя қилиш.
Ўз навбатида, Мажбуриятга эга бўлган таклиф (BO) босқичига ўтган талабгорлар билан мажбуриятга эга бўлган таклифларни тақдим этишларидан олдин битим шартлари (Term sheet) тўғрисидаги Келишув имзоланади.
Талабгорлар қизиқиш билдириши тўғрисидаги аризаларини хоҳишларига кўра ўзбек, рус ёки инглиз тилларида тайёрлаб 2024 йил 17 декабрь соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар munir.yakubov@piamg.uz электрон почта манзилига юборишлари лозим.
• Талат Самандаров, Давлат активлари агентлиги Бошқарма бошлиғи: tender@davaktiv.uz, tel. +998(71)259-20-67.

Announcement on the start of the open sales process of state share in the authorized capital of “UZ CНASYS” LLC
In accordance with the relevant privatization programs, the State Assets Management Agency (hereinafter - the UzSAMA) announces the start of the open sales process of 70% state share in the authorized capital of “UZ CНASYS” LLC (hereinafter - the Asset).
The consultant for privatization of the UzSAMA under this Transaction is "Portfolio Investments" (hereinafter - the Consultant).
“UZ CНASYS” LLC was founded in 2008 and its main activity is production of electric lighting systems for automobiles.
• Authorized capital: 12,960.9 million UZS;
• Official website of the company: http://uzchasys.uz
Moreover, 30% of shares in the authorized capital of “UZ CHASYS” LLC is owned by “AMS CO.LTD” (Republic of Korea). In turn, “AMS CO.LTD” expressed its willingness to sell its share on the same terms and simultaneously with the UzSAMA.
It should be noted that the results of the sale process of 70% state share in “UZ CHASYS” LLC do not impose obligations on “AMS CO.LTD” to sell its share.
1. Maintaining the core operations of the enterprise for a period of at least 10 years. Strict compliance with technical support license agreements with a supplier approved by General Motors (USA) - the product licensee, as well as with the requirements and related restrictions set forth in the General Alliance agreement for the use of technological equipment related to General Motors technologies;
In its turn, prior to submission of binding offers with the participants of sales who passed to the stage of submission Binding Offers (BO), an Agreement (Term sheet) with the main terms for acquisition of the Asset will be signed.
The Expression of Interest can be prepared in Uzbek, Russian or English languages until 18:00 (Tashkent time) on December 17, 2024 and sent to the e-mail address munir.yakubov@piamg.uz.
Applicants who have successfully passed the Express of Interest stage will be invited to participate in the next stage of the privatization process, and Process Letter with detailed information on this stage will be addressed to them individually by the Сonsultant.