“Uz-Koram Kompani” МЧЖ ва “Автоойна” МЧЖларни хусусийлаштириш бўйича консультант танлаб олинди
Давактив агентлигининг “Uz-Koram Kompani” МЧЖ ва “Автоойна” МЧЖларни (кейинги ўринларда - Активлар) хусусийлаштириш бўйича профессионал консалтинг компаниясини (кейинги ўринларда – Консультант) жалб этиш юзасидан танлов эълонига мувофиқ, қуйидагилар маълум қилинади.
Мазкур танлов жараёнида бир нечта маҳаллий ва халқаро профессионал консалтинг компанияларидан таклифлар қабул қилиниб, уларнинг молиявий таклифи, соҳадаги тажрибаси, малакаси ва белгиланган вазифаларни амалга ошириш бўйича ёндашувлари асосида сараланди.
Саралаш натижасида, фаолият соҳасида амалга оширган лойиҳалари, лойиҳа доирасида жалб қилинадиган профессионал жамоасининг малакаси ҳамда энг мақбул нарх таклифини билдирган “Portfolio Investments” компанияси Активларнинг устав капиталидаги улушларини хусусийлаштириш бўйича консультант сифатида танланди.
• Ўзбекистонда ва минтақада соҳани ривожлантиришдаги шароитларни ва автомобиллар учун бутловчи қисмлар ишлаб чиқариш бозорини таҳлил қилиш;
Давактив агентлиги Portfolio Investments билан биргаликда жараённи очиқ, шаффоф ва рақобат тамойилларига асосланган савдо механизмларига мувофиқ ташкил этишнинг барча чораларини кўради ҳамда жараённинг ҳар бир босқичи тўғрисида оммага ахборот бериб борилишини таъминлайди.

Привлечен консультант для приватизации ООО “Uz-Koram Kompani” и ООО “Автоойна”
Согласно объявлению Агентства госактивов по привлечению профессиональной консалтинговой компании (далее - Консультант) для приватизации ООО “Uz-Koram Kompani” и ООО “Автоойна” (далее - Активы), сообщается следующее.
В ходе процесса отбора были получены несколько предложения от местных и международных профессиональных консалтинговых компаний, и рассмотрены их финансовые предложения, опыт работы в соответствующей сфере, а также подходы к выполнению соответствующих задач.
Соответственно, в результате процесса отбора компания Portfolio Investments, представивший высокий уровень проектов в данной сфере деятельности, квалификацию задействованной в проекте профессиональной команды и наиболее приемлемое ценовое предложение, был привлечен в качестве Консультанта по приватизации долей в уставном капитале Активов.
• Анализ рынка производства комплектующих для автомобилей и предпосылок развития отрасли в Узбекистане и в регионе;
Агентство госактивов совместно с компанией Portfolio Investments примет все необходимые меры для организации процесса в соответствии с открытыми, прозрачными и конкурентными торговыми механизмами, а также обеспечит предоставление информации общественности о каждом этапе процесса.