Тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ, Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда – Давактив агентлиги) “Uzinjiniring” respublika loyiha instituti” МЧЖ устав капиталидаги 100 фоиз давлат улушини (кейинги ўринларда – Актив/Жамият) хусусийлаштиришнинг музокараларга оммавий равишда таклиф қилиш усули асосида савдо жараёнлари бошланганлигини эълон қилади.
Аввал хабар мазкур хусусийлаштириш жараёнлари “Abrau Capital“ компанияси  (кейинги ўринларда – Консультант) томонидан Хусусийлаштириш бўйича маслаҳатчи сифатида олиб борилмоқда.
“Uzinjiniring” respublika loyiha instituti” МЧЖнинг фаолияти:
• лойиҳаолди ва лойиҳа ҳужжатларини, шу жумладан, ДТИА/ДТИҲ ҳамда ТИА/ТИҲни ишлаб чиқиш, хорижий лойиҳа ташкилотлари томонидан ишлаб чиқилган лойиҳаолди ҳужжатларни техник бошқариш ва Ўзбекистон Республикаси стандартлари соҳасидаги норматив ҳужжатларга мослаштириш;
• иқтисодиётнинг базавий тармоқлари лойиҳаларини (лойиҳалаштиришга доир қисмда) техник жиҳатдан кузатиб бориш, лойиҳаларни тендер савдолари ташаббускорлари билан биргаликда олиб бориш ва уларга ҳамроҳлик қилиш;
• иқтисодиётнинг базавий тармоқларини таркибий янгилаш концепциясини, тармоқ идоралари томонидан ишлаб чиқилган геология, ёқилғи-энергетика комплекси, кимё, нефткимё ва металлургия саноати объектларини модернизация ва техник реконструкция қилишни кўриб чиқиш ва келишувини амалга оширишдан иборат.
Сотув жараёнининг жорий босқичини амалга ошириш тўғрисида:
Талабгорлар қизиқиш билдириши тўғрисидаги аризаларини хоҳишларига кўра ўзбек, рус ёки инглиз тилларида тайёрлаб 2024 йил 22 август соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар almo@abraucapital.com электрон почта манзилига юборишлари лозим.
• Активни сотиб олиши учун молиявий ресурсларининг етарлилиги;
• Олимжон Алимов, “Abrau Capital” компанияси директори: almo@abraucapital.com, tel. +998(97) 783-75-27;
• Талат Самандаров, Давактив агентлиги Бошқарма бошлиғи: tender@davaktiv.uz, tel. +998(71) 259-20-67.
Давлат активини келгусидаги фаолиятига қўйиладиган шартлар:
Давлат активи харидори Жамиятнинг асосий фаолият турини 5 (беш) йилдан кам бўлмаган муддатга сақлаб қолиш мажбуриятини ўз зиммасига олади.
Ўз навбатида, Мажбуриятга эга бўлган таклиф (BO) босқичига ўтган талабгорлар билан мажбуриятга эга бўлан таклифларни тақдим этишларидан аввал, Активни сотиб олиш ва унинг келгусидаги фаолияти бўйича асосий шартлар акс эттирилган Келишув имзоланади.
Сотиш жараёнининг келгуси босқичлари тўғрисида:
Мажбуриятга эга бўлган таклиф (BO) таклифларни қабул қилиш босқичига ўтган талабгорлар билан Ахборотни ошкор этмаслик тўғрисидаги битим (NDA) имзоланади ҳамда Консультант томонидан тайёрланган Актив фаолияти тўғрисида маълумот ва таҳлилий маълумотлар (Due-diligence) билан танишиш учун виртуал маълумотлар хонасига (VDR) кириш, Активга ташриф буюрган ҳолда унинг бошқарув органига ҳамда Консультантга саволлар бериш имконияти яратилади.

Объявление о начале процесса продажи государственной доли в уставном капитале ООО «Республиканский проектный институт «Узинжиниринг»
Согласно соответствующим программам приватизации, Агентство по управлению государственными активами (далее – Агентство госактивов) объявляет о начале процесса продаж 100% государственной доли в уставном капитале ООО «Республиканский проектный институт «Узинжиниринг» (далее – Актив/Общество) посредством способа приватизации публичного приглашения к переговорам.
Как сообщалось ранее, компания “Abrau Capital“ (далее - Консультант) выступает консультантом Агентства по проведению данного приватизационного процесса.
ООО «Республиканский проектный институт «Узинжиниринг»:
• разрабатывает предпроектные документацию, в том числе ПТЭО/ПТЭР и ТЭО/ТЭР, адаптация предпроектной документации, разработанной зарубежными проектными организациями, к нормативным документам в области технического регулирования и стандартам Республики Узбекистан;
• осуществляет техническое сопровождение проектов, проведение и сопровождение совместно с инициаторами тендерных торгов проектов базовых отраслей экономики (в части, касающейся проектирования);
• рассматривает и согласовывает концепции структурных преобразований базовых отраслей экономики, модернизации и технической реконструкции объектов геологии, топливно-энергетического комплекса, химической, нефтехимической и металлургической промышленности, разработанных отраслевыми ведомствами.
Заявка о выражении заинтересованности может быть подготовлена на узбекском, русском или английском языках до 18:00 (по ташкентскому времени) 22 августа 2024 года и отправлена на адрес электронной почты almo@abraucapital.com.
• Олимжон Алимов, Abrau Capital” компания директор: almo@abraucapital.com,тел. +998(97) 783-75-27;
• Талат Самандаров, Начальник управления Агентства госактивов: tender@davaktiv.uz,тел. +998(71) 259-20-67.