Тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ, Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда – Давактив агентлиги) “Uzinjiniring” respublika loyiha instituti” МЧЖ устав капиталидаги 100 фоиз давлат улушини (кейинги ўринларда – Актив/Жамият) хусусийлаштиришнинг музокараларга оммавий равишда таклиф қилиш усули асосида савдо жараёнлари бошланганлигини эълон қилади.
Аввал хабар мазкур хусусийлаштириш жараёнлари “Abrau Capital“ компанияси  (кейинги ўринларда – Консультант) томонидан Хусусийлаштириш бўйича маслаҳатчи сифатида олиб борилмоқда.
“Uzinjiniring” respublika loyiha instituti” МЧЖнинг фаолияти:
• лойиҳаолди ва лойиҳа ҳужжатларини, шу жумладан, ДТИА/ДТИҲ ҳамда ТИА/ТИҲни ишлаб чиқиш, хорижий лойиҳа ташкилотлари томонидан ишлаб чиқилган лойиҳаолди ҳужжатларни техник бошқариш ва Ўзбекистон Республикаси стандартлари соҳасидаги норматив ҳужжатларга мослаштириш;
• иқтисодиётнинг базавий тармоқлари лойиҳаларини (лойиҳалаштиришга доир қисмда) техник жиҳатдан кузатиб бориш, лойиҳаларни тендер савдолари ташаббускорлари билан биргаликда олиб бориш ва уларга ҳамроҳлик қилиш;
• иқтисодиётнинг базавий тармоқларини таркибий янгилаш концепциясини, тармоқ идоралари томонидан ишлаб чиқилган геология, ёқилғи-энергетика комплекси, кимё, нефткимё ва металлургия саноати объектларини модернизация ва техник реконструкция қилишни кўриб чиқиш ва келишувини амалга оширишдан иборат.
Сотув жараёнининг жорий босқичини амалга ошириш тўғрисида:
Талабгорлар қизиқиш билдириши тўғрисидаги аризаларини хоҳишларига кўра ўзбек, рус ёки инглиз тилларида тайёрлаб 2024 йил 22 август соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар almo@abraucapital.com электрон почта манзилига юборишлари лозим.
• Активни сотиб олиши учун молиявий ресурсларининг етарлилиги;
• Олимжон Алимов, “Abrau Capital” компанияси директори: almo@abraucapital.com, tel. +998(97) 783-75-27;
• Талат Самандаров, Давактив агентлиги Бошқарма бошлиғи: tender@davaktiv.uz, tel. +998(71) 259-20-67.
Давлат активини келгусидаги фаолиятига қўйиладиган шартлар:
Давлат активи харидори Жамиятнинг асосий фаолият турини 5 (беш) йилдан кам бўлмаган муддатга сақлаб қолиш мажбуриятини ўз зиммасига олади.
Ўз навбатида, Мажбуриятга эга бўлган таклиф (BO) босқичига ўтган талабгорлар билан мажбуриятга эга бўлан таклифларни тақдим этишларидан аввал, Активни сотиб олиш ва унинг келгусидаги фаолияти бўйича асосий шартлар акс эттирилган Келишув имзоланади.
Сотиш жараёнининг келгуси босқичлари тўғрисида:
Мажбуриятга эга бўлган таклиф (BO) таклифларни қабул қилиш босқичига ўтган талабгорлар билан Ахборотни ошкор этмаслик тўғрисидаги битим (NDA) имзоланади ҳамда Консультант томонидан тайёрланган Актив фаолияти тўғрисида маълумот ва таҳлилий маълумотлар (Due-diligence) билан танишиш учун виртуал маълумотлар хонасига (VDR) кириш, Активга ташриф буюрган ҳолда унинг бошқарув органига ҳамда Консультантга саволлар бериш имконияти яратилади.

Announcement on the start of the sales process of state shares in the authorized capital of LLC "Republican Design Institute "UzEngineering"
In accordance with the relevant privatization programs, State Assets Management Agency (hereinafter - the UzSAMA) announces the start of the sale process of 100% state share in the authorized capital of "Uzengineering" Republican Design Institute" LLC (hereinafter – Asset/Company) by privatization method of public invitation to negotiations.
As previously reported, the company "Abrau Capital" (hereinafter - Consultant) carries out this Agreement as a consultant on privatization of the UzSAMA.
"Uzengineering" Republican Design Institute" LLC:
• develop pre-project and project documents, including DTIA/DTIH and TIA/TIH, technical management of pre-project documents developed by foreign project organizations and adaptation to normative documents in the field of standards of the Republic of Uzbekistan;
• technically monitor the projects of the basic sectors of the economy (in the planning part), to conduct the projects together with the initiators of the tenders and to accompany them;
• consider and implement the agreement on the concept of structural renewal of the basic sectors of the economy, the modernization and technical reconstruction of geological, fuel and energy complex, chemical, petrochemical and metallurgical industry objects developed by the sector agencies.
About the implementation of the current stage of the sales process:
1. Brief information about the participant (including STIR, type of activity);
2. Information on shareholders/founders (indicated by the share of ownership) and ultimate beneficiaries with a share of more than 5 percent in the authorized capital of the participant;
3. Financial report on the last 3 years of activity.
The Expression of Interest can be prepared in Uzbek, Russian or English languages until 18:00 (Tashkent time) on August 22, 2024 and sent to the following e-mail address: almo@abraucapital.com.
• Olimjon Alimov, Abrau Capital company director: almo@abraucapital.comtel. +998(97) 783-75-27;
• Talat Samandarov, Head of division of the UzSAMA: tender@davaktiv.uztel. +998(71) 259-20-67.
Conditions for the future activity of the state asset:
The buyer of the state asset undertakes to maintain the main activity of the Company for a period of not less than 5 (five) years.
In turn, prior to submission of binding offers with the participants of sales who passed to the stage of submission Binding Offers (BO), an Agreement with the main terms for acquisition of the Asset will be signed.