Давлат активлари агентлиги Матбуот котиби вакант лавозимига очиқ танлов эълон қилади
Ўзбекистон Республикаси Давлат активларини бошқариш агентлиги Ахборот хизмати бўлими раҳбари – матбуот котиби лавозимига ишга қабул қилиш юзасидан очиқ танлов эълон қилади.
Танлов босқичлари:
1. Номзодларни малака талабларига мослигини ўрганиш;
2. Тест синовлари;
3. Ёзма иш;
4. Суҳбат.
Танловда иштирок этиш учун аризалар vacancy.argos.uz веб-сайти орқали юборилади (ҳаволага ўтиш).
Аризалар жорий йил 22 июнь куни соат 23:59 га қадар Давлат фуқаролик хизматчилари вакант лавозимларининг ягона очиқ портали орқали қабул қилинади.
Ўзингизни қизиқтирган қўшимча саволлар бўйича Давлат активлари агентлигининг қуйидаги алоқа рақамларига мурожаат қилишингиз мумкин: (71) 259-20-10, (71) 259-22-82.
Лавозимга мос асосий талаб ва вазифалар.
Талаблар:
1. Олий маълумотли (Журналистика, халқаро журналистика ва жамоатчилик билан алоқалар, босма ОАВ ва ноширлик иши, иқтисодиёт, филология мутахассислиги бўйича олий маълумот мавжудлиги);
2. Давлат ташкилотларида журналистика ва Ахборот хизмати соҳаси бўйича камида 5 йил иш тажрибаси мавжудлиги;
3. Ташкилот ижобий имижини илгари суриш, PR кампанияларини уюштира олиш, мамлакатимизда амалга оширилаётган ислоҳотлар тўғрисида тарғибот қилиш ва жамоатчиликни кенг хабардор қилишга қаратилган ахборот кампанияларини ўтказиш кўникмаларига эга бўлиши;
4. Ўзбек тилида мукаммал иш юрита олиши (рус, инглиз ва бошқа хорижий тилларни билишига афзаллик беради);
5. Давлат активларини бошқариш агентлиги, хусусан бўлим фаолиятига тааллуқли норматив-ҳуқуқий ҳужжатларни билиши;
6. Ахборот-коммуникация технологияларидан, интернет, электрон почта, тармоқ технологиясидан ва зарур дастурий таъминотлардан мустақил фойдалана олиши;
7. Юклатилган вазифаларни мустақил, масъулиятни ҳис қилган ҳолда бажариши, қатъиятлик, ташкилотчилик ва ташаббускорлик, жамоа билан ишлай олиш хислатларига, давлат хизматчиси номига лойиқ одоб-ахлоққа эга бўлиши;
8. Ўз фикр-мулоҳазаларини ҳамда таклифларини тақдим қила олиши, маъмурий иш юритиш маданиятига эга бўлиши.
Вазифалар:
1. Давлат активлари агентлиги фаолияти ҳақида оммавий ахборот воситалари, ижтимоий тармоқлар, давлат органлари ва ташкилотларининг расмий веб-сайтлари, шунингдек, бошқа ахборот ресурслари орқали, шу жумладан матбуот анжуманлари, брифинглар, медиатурлар ташкил этиш йўли билан аҳолига мунтазам, тўлиқ ва тезкор равишда ахборот тақдим этиб бориш;
2. Давлат активлари агентлигида мамлакатимизнинг ижтимоий-сиёсий ва социал-иқтисодий тараққиёти жараёни ҳақида ахборот бериш ва ёритиш бўйича чора-тадбирлар ишлаб чиқиш ва амалга ошириш;
3. Давлат активлари агентлигида ижобий имижини шакллантириш ва илгари суриш, ижтимоий сўровлар ўтказиш ва бошқа шаклларда жамоатчилик фикрини ўрганиш;
4. Ахборот сиёсати соҳасида зиммасига юкланган вазифаларни амалга оширишда Ўзбекистон Республикаси Президенти Администрацияси ҳузуридаги Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлиги билан самарали амалий ҳамкорликни йўлга қўйиш;
5. Оммавий ахборот воситалари билан самарали ҳамкорлик қилиш, ахборот хизматлари билан доимий ишловчи журналистлар ва блогерлар доирасида тезкор маълумотларни тарқатиш, шунингдек, норматив-ҳуқуқий ҳужжатлар лойиҳаларини муҳокама қилишда кенг аҳоли қатламларининг иштирокини таъминлаш чораларни кўриш;
6. Ахборот макони мониторингини олиб бориш ва таҳлил қилиш, танқидий ва кенг муҳокама қилинаётган ахборот хуружларига Иш берувчи манфаатларидан келиб чиқиб тезкор муносабат билдириш, оммавий ахборот воситалари ва Интернет тармоғида тегишли давлат органлари ва ташкилотлари фаолиятига алоқадор ахборотни тарқатиш бўйича ишларни ташкил қилиш;
7. Маҳаллий ва хорижий оммавий ахборот воситалари орқали тарқатиш учун хабар, маълумот, шарҳ ва бошқа ахборот-таҳлилий материаллар тайёрлаш;
8. Давлат активлари агентлиги тизими фаолияти тўғрисида жамоатчилик фикрини, миллий ва хорижий оммавий ахборот воситаларининг позициясини ўрганиш, долзарб таклифлар ишлаб чиқиш ва улар тўғрисида раҳбариятга ахборот бериб бориш;
9. Давлат активлари агентлигининг фаолиятига алоқадор матнли, фото, аудио ва видеоматериаллардан иборат маълумотлар базасини шакллантириш ва янгилаб бориш;
10. Лавозим йўриқномасида кўзда тутилган бошқа функцияларни масъулият билан ёндашган ҳолда сифатли бажариш.

UzSAMA announces an open competition for the vacant position of Press Secretary
The State Assets Management Agency of the Republic of Uzbekistan announces an open competition for the position of Head of the Press service department - Press Secretary.
Stages of the competition:
1. Study of candidates' compliance with qualification requirements;
2. Testing;
3. Written work;
4. Interview.
Applications for participation in the competition should be submitted through the website vacancy.argos.uz (follow the link).
Applications are accepted through the Unified Open Portal of vacancies of civil servants until 23:59, 22 June this year.
For additional questions you may contact the following telephone numbers of the State Assets Management Agency: (71) 259-20-10, (71) 259-22-82.
Essential requirements and responsibilities relevant to the position:
Requirements:
1. Availability of higher education (in specialities: journalism, international journalism and public relations, print media and publishing, economics, philology);
2. At least 5 years of work experience in journalism and information service in state organisations;
3. Skills in promoting a positive image of the organisation, organising PR-campaigns, conducting information campaigns aimed at broad public awareness of the reforms being implemented in our country;
4. Fluency in Uzbek language (knowledge of Russian, English and other additional foreign languages is an advantage);
5. Knowledge of legal and regulatory documents related to the activities of the State Assets Management Agency, in particular, the relevant department;
6. Ability to independently use information and communication technologies, Internet, e-mail, network technologies and necessary software;
7. Ability to perform assigned tasks responsibly and independently, perseverance, organisational skills, initiative, ability to work in a team, as well as compliance with ethical norms appropriate to the status of a civil servant;
8. Ability to clearly express his/her thoughts and proposals, as well as knowledge of the culture of office management.
Responsibilities:
1. Providing regular, complete and prompt information to the public on the activities of the State Assets Management Agency through the media, social networks, official websites of government agencies and organisations, as well as other information resources, including the organisation of press conferences, briefings and press tours;
2. Developing and implementing measures to highlight and inform about the process of socio-political and socio-economic development of the country within the framework of UzSAMA activities;
3. Forming and promoting a positive image of UzSAMA, conducting sociological surveys and studying public opinion in various formats;
4. Establishment of effective practical interaction with the Agency of Information and Mass Communications under the Administration of the President of the Republic of Uzbekistan within the framework of realisation of tasks in the sphere of information policy;
5. Effective cooperation with the media, dissemination of operational information among journalists and bloggers who constantly co-operate with the information services, as well as ensuring broad public participation in the discussion of draft legal and regulatory acts;
6. Monitoring and analysis of the information space, prompt response to criticism and information attacks taking into account the interests of the Employer, organisation of dissemination of information on the activities of relevant state bodies and organisations through the media and the Internet;
7. Preparation of news, briefs, commentaries and other information and analytical materials for publication in domestic and foreign media;
8. Studying public opinion and positions of national and foreign mass media regarding UzSAMA system activities, developing relevant proposals and regularly informing the management of the results;
9. Forming and regularly updating the database of text, photo, audio and video materials related to UzSAMA activities;