O‘zbekiston Respublikasi Hukumati hujjatlari
O‘zbekiston Respublikasi Hukumatining ayrim qarorlariga o‘zgartirish va qo‘shimchalar kiritish to‘g‘risida 27.12.2024 y. 891-son
Kichik sanoat zonalari hamda Yoshlar sanoat va tadbirkorlik zonalari tadbirkorlarini qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlari to‘g‘risida 17.07.2024 y. 432-son
Davlat uy-joy fondidan foydalanish va uni tasarruf etish tartibi to‘g‘risidagi nizomni tasdiqlash haqida 11.03.2024 y. 124-son
O‘zbekiston Respublikasi Davlat aktivlarini boshqarish agentligi faoliyatini tashkil etish chora-tadbirlari to‘g‘risida 11.01.2024 y. 23-son
Davlat mulkini ijaraga berish tartibini yanada takomillashtirish to‘g‘risida 14.12.2023 y. 660-son
Malaka sertifikatlarini berish bo‘yicha davlat xizmatlari ko‘rsatishni tartibga soluvchi normativ-huquqiy hujjatlarni tizimlashtirish to‘g‘risida 30.11.2023 y. 635-son
Alohida uy-joyni (kvartira, uy, kvartiraning yoki uyning bir qismini) xususiylashtirishga rozilik bergan shaxslar to‘g‘risida maʼlumotnoma hamda davlat mulki obyektini xususiylashtirish uchun buyurtmanoma berish bo‘yicha davlat xizmatlarini ko‘rsatishning maʼmuriy reglamentlarini tasdiqlash haqida 27.11.2023 y. 627-son
Qoraqalpog‘iston Respublikasida joylashgan davlat mulki obyektlarini elektron tanlof asosida eng yaxshi taklif bildirgan talabgorga investsiya kiritish majburiyatlari bilan sotish tartibi to‘g‘risidagi nizomni tasdiqlash haqida 27.11.2023 y. 625-son
Davlat mulki obyektlari bilan savdolarni o‘tkazish to‘g‘risidagi maʼlumotlarni joylashtirish portalini tashkil etish chora-tadbirlari to‘g‘risida  28.10.2023 y. 572-son
Xususiy mulkdorlar buyurtmasi asosida ularning mulklarini soddalashtirilgan tartib va muddatlarda sotish va ijaraga berish bo‘yicha savdolarni o‘tkazish chora-tadbirlari to‘g‘risida 16.10.2023 y. 540-son
Davlat daromadiga olingan mol-mulklarni soddalashtirilgan auksion tamoyillari asosida “E-auksion shop” elektron savdo do‘koni orqali sotish tartibi to‘g‘risida 04.10.2023 y. 526-son
Davlatga tegishli suv havzalarini tadbirkorlik subyektlariga “E-auksion” elektron savdo platformasi orqali ijaraga berish tartibi to‘g‘risidagi nizomni tasdiqlash haqida 02.09.2023 y. 441-son
Davlat ishtirokidagi korxonalarning boshqaruv organlarida davlat vakillarining samarali ishtirokini ta’minlash chora-tadbirlari to‘g‘risida 14.08.2023 y. 373-son
Davlat aktivlarini sotish uchun xalqaro hamda mahalliy maslahatchini yoki tashkilotlarni jalb etishda eng yaxshi takliflarni tanlab olish tartibini belgilash to‘g‘risida 10.08.2023 y. 352-son
Davlat aktivlarini samarali boshqarishni tashkil etishda baholovchi tashkilotlar xizmatlarining boshlang‘ich qiymatini aniqlash tartibi to‘g‘risidagi nizomni tasdiqlash haqida 26.07.2023 y. 312-son
Davlat muassasalari to‘g‘risidagi nizomni tasdiqlash haqida 21.07.2023 y. 302-son
Davlat muassasalari va davlat ishtirokidagi korxonalarni qayta tashkil etish va tugatishning qo‘shimcha chora-tadbirlari to‘g‘risida 03.04.2023 y. 139-son
Davlat ishtirokidagi korxonalarning kuzatuv kengashiga nomzodlarni shakllantirish tartibini takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida 04.11.2022 y. 647-son
Davlat ishtirokidagi yirik korxonalar aksiyalarini fond birjasida birlamchi va ikkilamchi ommaviy joylashtirish to‘g‘risida 15.08.2022 y. 446-son
“Qishloq xo‘jaligiga mo‘ljallanmagan yer uchastkalarini xususiylashtirish to‘g‘risida”gi O‘zbekiston Respublikasi Qonunini amalga oshirish chora-tadbirlari haqida 14.02.2022 y. 71-son
Elektron onlayn-auksion va tanlovlarni tashkil etish hamda o‘tkazish tartibini takomillashtirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida 12.01.2022 y. 18-son
Respublika mulki obyektlarini bir davlat tashkilotidan boshqa bir davlat tashkilotiga berish tartibi to‘g‘risidagi nizomni tasdiqlash haqida 08.06.2021 y. 355-son
Davlat ishtirokidagi korxonalar faoliyatini qayta tashkil etish va tugatish chora-tadbirlari to‘g‘risida 03.06.2021 y. 350-son
2021-2025-yillarda davlat ishtirokidagi korxonalarni boshqarish va isloh qilish strategiyasini tasdiqlash to‘g‘risida 29.03.2021 y. 166-son
Davlat ishtirokidagi xo‘jalik jamiyatlari hamda davlat unitar korxonalarining rasmiy veb-saytlariga qo‘yiladigan talablar to‘g‘risidagi nizomni tasdiqlash haqida 19.02.2021 y. 81-son
Davlat ishtirokidagi xo‘jalik jamiyatlari hamda davlat unitar korxonalari to‘g‘risidagi ma’lumotlarni oshkor etish tizimini takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida 30.10.2020 y. 674-son
Davlat mulki ob’ektlarining hisobini yuritish tartibini takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida 08.05.2020 y. 273-son
Baholovchilarga toifalar berish bo‘yicha davlat xizmatlarini ko‘rsatishning ma’muriy reglamentini tasdiqlash to‘g‘risida 24.09.2019 y. 799-son
Sud boshqaruvchilari faoliyatini tashkil etish chora-tadbirlari to‘g‘risida 12.09.2019 y. 765-son
Davlat aktivlarini boshqarish tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida 26.04.2019 y. 356-son
Davlat ishtirokidagi korxonalarni moliyaviy sog‘lomlashtirish tizimini tubdan takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida 14.12.2018 y. 1013-son
Davlat mulki obyektlarini sotish va davlat mulkini ijaraga berish bo‘yicha elektron savdolar o‘tkazish tartibi to‘g‘risidagi nizomni tasdiqlash haqida 16.06.2018 y. 454-son
Davlatga tegishli obyektlarni va aktivlarni xususiy mulk qilib sotishga doir qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida 19.05.2017 y. 295-son
Davlat mulki obyektlarini samarali boshqarishni ta’minlashga doir qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida 17.05.2017 y. 291-son
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Aksiyadorlik jamiyatlariga xorijiy investorlarni jalb etishga doir qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida” 2015-yil 21-dekabrdagi PQ-2454-son qarorini amalga oshirish chora-tadbirlari haqida 10.02.2016 y. 33-son
“Davlat hokimiyati va boshqaruvi organlari faoliyatining ochiqligi to‘g‘risida”gi O‘zbekiston Respublikasi Qonuni qoidalarini amalga oshirishga yo‘naltirilgan kompleks chora-tadbirlar ko‘rish to‘g‘risida 06.11.2015 y. 320-son
Davlat ulushi bo‘lgan aksiyadorlik jamiyatlari va boshqa xo‘jalik yurituvchi subyektlar faoliyati samaradorligini baholash mezonlarini joriy etish to‘g‘risida 28.07.2015 y. 207-son
Davlat mulki obyektlarini xususiylashtirish tartibi to‘g‘risidagi nizomlarni tasdiqlash haqida 06.10.2014 y. 279-son
Soxta bankrotlik, bankrotlikni yashirish va qasddan bankrotlikka olib kelish alomatlarini aniqlash qoidalarini tasdiqlash to‘g‘risida 14.08.2013 y. 224-son
Baholash to‘g‘risidagi hisobotlarning haqqoniyligini ekspertizadan o‘tkazish mexanizmini tasdiqlash haqida 28.07.2008 y. 161-son
Ustav fondida davlat ulushi bo‘lgan korxonalarning samarali boshqarilishini va davlat mulkining zarur darajada hisobga olinishini ta’minlash chora-tadbirlari to‘g‘risida 16.10.2006 y. 215-son
Egasiz turar joylarni aniqlash, ularni hisobga olish va davlat mulkiga o‘tkazish tartibi to‘g‘risidagi Nizomni tasdiqlash haqida 21.01.2006 y. 8-son
Amalga oshirilayotgan iqtisodiy nochor korxonalarni tarkibiy o‘zgartirish va moliyaviy sog‘lomlashtirish samaradorligini oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risida 18.04.2003 y. 188-son
Davlat mulkini davlat tasarrufidan chiqarish va xususiylashtirishdan tushgan mablag‘lardan foydalanishni tartibga solish chora-tadbirlari to‘g‘risida 20.10.1997 y. 481-son
Davlat tasarrufidan chiqarish va xususiylashtirish jarayonining samarali tashkil etilishini ta’minlash bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida 11.08.1993 y. 402-son
O‘zbekiston Respublikasida davlat uy-joy fondini xususiylashtirishni davom ettirish to‘g‘risida 01.03.1993 y. 114-son

СПИСОК постановлений Кабинета Министров Республики Узбекистан
О внесении изменений и дополнений в некоторые постановления Правительства Республики Узбекистан от 27.12.2024 г. № 891
О дополнительных мерах по поддержке предпринимателей малых промышленных зон и молодежных индустриально-предпринимательских зон от 17.07.2024 г. № 432
Об утверждении Положения о порядке пользования и распоряжения государственным жилищным фондом от 11.03.2024 г. № 124
О мерах по организации деятельности Агентства по управлению государственными активами Республики Узбекистан от 11.01.2024 г. № 23
О дальнейшем совершенствовании порядка сдачи в аренду государственного имущества от 14.12.2023 г. № 660
О систематизации нормативных правовых актов, регулирующих оказание государственных услуг по выдаче квалификационных сертификатов от 30.11.2023 г. № 635
Об утверждении административных регламентов по оказанию государственных услуг по выдаче справки о лицах, давших согласие на приватизацию отдельного жилья (квартиры, части квартиры или дома), и подаче заявки на приватизацию объекта государственной собственност от 27.11.2023 г. № 627
О утверждено Положение о порядке реализации по итогам электронного конкурса объектов государственного имущества, расположенных на территории Республики Каракалпакстан, заявителю, сделавшему лучшее предложение с инвестиционными обязательствами от 27.11.2023 г. № 625
О мерах по созданию портала для размещения информации о проведении торгов с объектами государственной собственности от 28.10.2023 г. № 572
О мерах по проведению на основании заявок частных собственников торгов по реализации и передаче в аренду их имущества в упрощенном порядке и сроках от 16.10.2023 г. № 540
О порядке реализации имущества, обращенного в доход государства, посредством электронного торгового магазина «E-auksion shop» по упрощенным аукционным принципам от 04.10.2023 г. № 526
Об утверждении положения о порядке сдачи в аренду субъектам предпринимательства водных объектов, находящихся в государственной собственности, посредством электронной торговой площадки «E-auksion» от 02.09.2023 г. № 441
О мерах по обеспечению эффективного участия представителей государства в органах управления предприятия с государственным участием от 14.08.2023 г. № 373
Об определении порядка отбора наилучших предложений по привлечению международных и местных консультантов или организаций для реализации государственных активов от 10.08.2023 г. № 352
Об утверждении Положения о порядке определения начальной стоимости услуг оценочных организаций при организации эффективного управления государственными активами от 26.07.2023 г. № 312
Об утверждении Положения о государственных учреждениях от 21.07.2023 г. № 302
О дополнительных мерах по реорганизации и ликвидации Государственных учреждений и предприятий с государственным участием от 03.04.2023 г. № 139
О мерах по совершенствованию порядка формирования кандидатов в наблюдательный совет предприятий с государственным участием от 04.11.2022 г. № 647
О первичном и вторичном публичном размещении акций крупных предприятий с государственным участием на фондовой бирже от 15.08.2022 г. № 446
О мерах по реализации Закона Республики Узбекистан «О приватизации земельных участков несельскохозяйственного назначения» от 14.02.2022 г. № 71
О дополнительных мерах по совершенствованию порядке организации и проведения электронных онлайн-аукционов и конкурсов от 12.01.2022 г. № 18
Об утверждении Положения о порядке передачи объектов недвижимости республики из одной государственной организации в другую государственную организацию от 08.06.2021 г. № 355
О мерах по реорганизации и ликвидации деятельности предприятий с участием государства от 03.06.2021 г. № 350
Об утверждении Стратегии управления и реформирования предприятий с государственным участием на 2021-2025 годы от 29.03.2021 г. № 166
Об утверждении Положения о требованиях, предъявляемых к официальным веб-сайтам хозяйственных обществ с государственным участием и государственным унитарным предприятиям от 19.02.2021 г. № 81
О мерах по совершенствованию системы раскрытия информации о участии государственных хозяйственных обществах и государственных унитарных предприятиях от 30.10.2020 г. № 674
О мерах по совершенствованию порядка ведения учета объектов Государственного имущества от 08.05.2020 г. № 273
Об утверждении Административного регламента оказания государственных услуг по присвоению категорий оценщикам от 24.09.2019 г. № 799
О мерах по организации деятельности судебных управляющих от 12.09.2019 г. № 765
О мерах по дальнейшему совершенствованию системы управления государственными активами от 26.04.2019 г. № 356
О мерах по коренному совершенствованию системы финансового оздоровления предприятий с государственным участием от 14.12.2018 г. № 1013
Об утверждении Положения о порядке проведения электронных торгов по реализации объектов государственной собственности и предоставления в аренду государственного имущества от 16.06.2018 г. № 454
О дополнительных мерах по реализации в частную собственность объектов и активов, принадлежащих государству от 19.05.2017 г. № 295
О дополнительных мерах по обеспечению эффективного управления объектами государственной собственности от 17.05.2017 г. № 291
О мерах по реализации постановления Президента Республики Узбекистан от 21 декабря 2015 года № ПП-2454 «О дополнительных мерах по привлечению иностранных инвесторов в акционерные общества» от 10.02.2016 г. № 33
Об осуществлении комплекса мер, направленных на реализацию положений Закона Республики Узбекистан «Об открытости деятельности органов государственной власти и управления» от 06.11.2015 г. № 320
О внедрении критериев оценки эффективности деятельности акционерных обществ и других хозяйствующих субъектов с долей государства от 28.07.2015 г. № 207
Об утверждении положений о порядке приватизации объектов государственной собственности от 06.10.2014г. №279
Об утверждении Правил по выявлению признаков лжебанкротства, сокрытия банкротства и преднамеренного банкротства" от 14.08.2013 г. № 224
Об утверждении механизма проведения экспертизы достоверности отчетов об оценке от 28.07.2008 г. № 161
О мерах по обеспечению эффективного управления предприятиями с государственной долей в уставном фонде и надлежащего учета государственного имущества от 16.10.2006 г. № 215
Об утверждении положения о порядке выявления, учета и обращения в Государственную собственность бесхозяйных жилых помещений от 21.01.2006 г. № 8
О мерах повышения эффективности проводимой реструктуризации и финансового оздоровления экономически несостоятельных предприятий от 18.04.2003 г. № 188
О мерах по упорядочению использования средств от разгосударствления и приватизации государственного имущества от 20.10.1997 г. № 481
О дополнительных мерах по обеспечению эффективной организации процесса разгосударствления и приватизации от 11.08.1993 г. № 402
О дальнейшей приватизации государственного жилищного фонда в Республике Узбекистан от 01.03.1993 г. № 114