Бўстонлиқ тумани "Ҳумсон" қишлоғидаги дам олиш масканини хусусийлаштириш бўйича консультант танлаб олинди
Давактив агентлигининг “Ҳумсон санаторияси” МЧЖдаги 100% улушни (кейинги ўринларда - Дам олиш маскани) хусусийлаштириш бўйича профессионал консалтинг компаниясини (кейинги ўринларда – Консультант) жалб этиш юзасидан танлов эълонига мувофиқ, қуйидагилар маълум қилинади.
Мазкур танлов жараёнида 5 та маҳаллий ва халқаро профессионал консалтинг компанияларидан таклифлар қабул қилиниб, уларнинг молиявий таклифи, соҳадаги тажрибаси, малакаси ва белгиланган вазифаларни амалга ошириш бўйича ёндашувлари асосида сараланди.
Саралаш натижасида, фаолият соҳасида амалга оширган лойиҳалари, лойиҳа доирасида жалб қилинадиган профессионал жамоасининг малакаси ҳамда энг мақбул нарх таклифини билдирган RSM Uzbekistan компанияси Дам олиш масканини хусусийлаштириш бўйича консультант сифатида танланди.
• Ўзбекистонда ва минтақада соҳани ривожлантиришдаги шароитларни ҳамда соғломлаштириш ва дам олиш масканини бошқариш бозорини таҳлил қилиш;
• Дам олиш масканининг ҳар томонлама (солиқ, ҳуқуқий, молиявий ва экологик) чуқур таҳлилини ўтказиш (due diligence);
• Дам олиш масканини хусусийлаштиришга қаратилган барча чораларни кўриш, жумладан, виртуал маълумотлар хонаси (VDR)ни ташкил этиш, олди-сотди шартнома лойиҳасини (ўзбек тилига таржимаси билан, керак бўлса рус ва инглиз тилларида ҳам) тайёрлаш билан бирга сотиш жараёнида ҳамроҳлик қилиш.
Давактив агентлиги RSM Uzbekistan билан биргаликда жараённи очиқ, шаффоф ва рақобат тамойилларига асосланган савдо механизмларига мувофиқ ташкил этишнинг барча чораларини кўради ҳамда жараённинг ҳар бир босқичи тўғрисида оммага ахборот бериб борилишини таъминлайди.

A consultant was attracted for privatization of recreation area in "Khumsan" village of Bostanlyk district
According to the announcement of the State Assets Management Agency to attract a professional consulting company (hereinafter - the Consultant) for privatization of 100% share in “Humson Sanatoriyasi” LLC (hereinafter - "Recreation Area"), the following is reported.
During the selection process, proposals were received from 5 local and international professional consulting companies and their financial proposals, experience in the relevant field, and approaches to accomplish the relevant tasks were considered.
Accordingly, as a result of the selection process the company “RSM Uzbekistan”, which presented the highest level of projects in the field of activity, the qualifications of the professional team involved in the project and the most acceptable price offer, was attracted as the Consultant for privatization of the Recreation Area.
• Analysis of the market in the field of recreation zones and areas management, as well as study of the prerequisites for the development of this field in Uzbekistan and in the region;
• conducting a comprehensive (tax, legal, financial and environmentaldue diligence analysis of the Recreation Area;
• taking all measures aimed at privatization of the Recreation Area, including creation of a virtual data room (VDR), preparation of a draft Sale and Purchase Agreement (with translation into Uzbek and, if necessary, Russian and English), and support of the sale process.
The State Assets Management Agency together with RSM Uzbekistan will take all necessary measures to organize the process in accordance with open, transparent and competitive sales mechanisms, as well as provide information to the public on each stage of the process.