30-sentabr sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijasi
657 ta lot onlayn auksion savdolariga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 90,1 mlrd so'm bo'lgan 975 ta lot 107,8 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• soni 15 ta
• boshlang'ich narxi 29,6 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 31,5 mlrd so‘m
Toshkent shahar Shayxontohur tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 26,1 mlrd so‘m bo‘lgan Davlat aktivlarini boshqarish agentligi Toshkent shahar hududiy boshqarmasi balansidagi noturar bino 27,4 mlrd so‘mga sotildi.
• boshlang'ich narxi 11,1 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 11,9 mlrd so‘m
Navoiy viloyati Navoiy shahrida joylashgan boshlang'ich narxi 1,6 mlrd so‘m bo‘lgan "Biznesni rivojlantirish banki" ATB balansidagi mehmonxona binosi 1,7 mlrd so‘mga sotildi.
• boshlang'ich narxi 186,2 mln so‘m
• sotilgan narxi 248,8 mln so‘m
Toshkent shahri Yashnobod tumanida joylashgan boshlang‘ich yillik ijara stavkasi 115,1 mln so‘m bo‘lgan "Poytaxt sayilgohi" DUK balansidagi yer usti metro ostidagi 33-savdo do'koni 126,6 mln so‘mga ijaraga berildi.
• soni 466 ta
• boshlang'ich narxi 17,4 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 26,9 mlrd so‘m
• yer maydoni 50,5 ga
Namangan viloyati Namangan shahridan boshlang‘ich narxi 2,2 mlrd so‘m bo‘lgan ixtisoslashtirilgan ilmiy-tadqiqot institut va laboratoriyalari qurish uchun 1,33 gektar yеr uchastkasi 2,3 mlrd so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 30 сентября
На аукционы и открытые торги было выставлено 657 лота. Также было реализовано 975 объекта со стартовой ценой 90,1 млрд сумов за 107,8 млрд сумов.
• стартовая цена 29,6 млрд сум
• цена продажи 31,5 млрд сум
• Нежилое здание, принадлежащее территориальному управлению города Ташкента Агентства по управлению государственными активами, расположенное в Шайхонтохурском районе города Ташкента, со стартовой ценой 26,1 млрд ​​сумов продано за 27,4 млрд сумов.
• цена продажи 11,9 млрд сум
• Здание гостиницы, принадлежащее АКБ "Бизнесни ривожлантириш банки", расположенное в городе Навоий Навоийской области, со стартовой ценой 1,6 млрд ​​сумов продано за 1,7 млрд сумов.
• стартовая цена 186,2 млн сум
• цена продажи 248,8 млн сум
• 33 торговый магазин под надземным метро, принадлежащий ГУП "Пойтахт сайилгоҳи", расположенный в Яшнабадском районе города Ташкента, со стартовой ценой 115,1 млн ​​сумов сдан в аренду за 126,6 млн сумов.
• количество 466
• стартовая цена 17,4 млрд сум
• цена продажи 26,9 млрд сум
• площадь земельного участка 50,5 га
• Земельный участок, расположенный в городе Наманган Наманганской области, площадью 1,33 га, со стартовой ценой 2,2 млрд ​​сумов продан за 2,3 млрд сумов для строительства специализированных научно-исследовательских институтов и лаборатории.