9-sentabr sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijasi
621 ta lot onlayn auksion savdolariga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 71,8 mlrd so'm bo'lgan 461 ta lot 89,7 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• boshlang'ich narxi 3,2 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 4,8 mlrd so‘m
Andijon viloyati Izboskan tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 548,3 mln so‘m bo‘lgan Davlat aktivlarini boshqarish agentligi Andijon viloyati hududiy boshqarmasi balansidagi mehmonxona bino-inshootlari 1,6 mlrd so‘mga sotildi.
Davlat ishtirokidagi korxonalar aktivlari:
• boshlang'ich narxi 3,8 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 5,8 mlrd so‘m
Jizzax viloyati Paxtakor tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 858,7 mln so‘m bo‘lgan “Biznesni rivojlantirish banki” ATB balansidagi noturar joy 2,5 mlrd so‘mga sotildi.
• soni 251 ta
• boshlang'ich narxi 37,9 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 44,2 mlrd so‘m
• yer maydoni 17,5 ga
Toshkent shahri Shayxontohur tumanidan boshlang'ich narxi 23,9 mlrd so‘m bo‘lgan ko‘p qavatli turar-joy binolari qurish uchun 45 sotix yеr uchastkasi 26,3 mlrd so‘mga sotildi.
Surxondaryo viloyati Denov tumanidan boshlang'ich narxi 11,5 mlrd so‘m bo‘lgan yirik universal va ixtisoslashtirilgan do‘konlar, supermarketlar, restoranlar, mehmonxona, ofis va ko‘p qavatli turar joy binolari qurish uchun 1,73 gektar yеr uchastkasi 12 mlrd so‘mga sotildi.
Toshkent shahri Chilonzor tumanidan boshlang'ich narxi 338,9 mln so‘m bo‘lgan oshxona, kafelar va savdo uylari qurish uchun 1 sotix yеr uchastkasi 915,2 mln so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 9 сентября
На аукционы и открытые торги было выставлено 621 лота. Также было реализовано 461 объекта со стартовой ценой 71,8 млрд сумов за 89,7 млрд сумов.
• Здание гостиницы, принадлежащее территориальному управлению Андижанской области Агентства по управлению государственными активами, расположенное в Избосканском районе Андижанской области, со стартовой ценой 548,3 млн ​​сумов продан за 1,6 млрд сумов.
• Нежилое здание, принадлежащее АКБ "Бизнесни ривожлантириш банки", расположенное в Пахтакорском районе Джизакской области, со стартовой ценой 858,7 млн сумов, продано за 2,5 млрд сумов.
• количество 251
• стартовая цена 37,9 млрд сум
• цена продажи 44,2 млрд сум
• площадь земельного участка 17,5 га
• Земельный участок, расположенный в Шайхантухурском районе города Ташкента, площадью 45 соток, со стартовой ценой 23,9 млрд ​​сумов продан за 26,3 млрд сумов для строительства многоэтажных жилых домов.
• Земельный участок, расположенный в Деновском районе Сурхандарьинской области, площадью 1,73 га, со стартовой ценой 11,5 млрд ​​сумов продан за 12 млрд сумов для строительства универсальных и специализированных магазинов, супермаркетов, ресторанов, гостиниц, офисов и высотных жилых домов.
• Земельный участок, расположенный в Чиланзарском районе города Ташкента, площадью 1 сотки, со стартовой ценой 338,9 млн ​​сумов продан за 915,2 млн сумов для строительства столовой, кафе и торговых домов.