“Avto Climate Control” MChJ, “Avtokomponent” MChJ va “UZ CHASYS” MChJlarni xususiylashtirish boʻyicha konsultant tanlab olindi
Davaktiv agentligining “Avto Climate Control” MChJ, “Avtokomponent” MChJ va “UZ CHASYS” MChJlarni (keyingi oʻrinlarda - Aktivlar) xususiylashtirish boʻyicha professional konsalting kompaniyasini (keyingi oʻrinlarda – Konsultant) jalb etish yuzasidan tanlov eʼloniga muvofiq, quyidagilar maʼlum qilinadi.
Mazkur tanlov jarayonida bir nechta mahalliy va xalqaro professional konsalting kompaniyalaridan takliflar qabul qilinib, ularning moliyaviy taklifi, sohadagi tajribasi, malakasi va belgilangan vazifalarni amalga oshirish boʻyicha yondashuvlari asosida saralandi.
Saralash natijasida, faoliyat sohasida amalga oshirgan loyihalari, loyiha doirasida jalb qilinadigan professional jamoasining malakasi hamda eng maqbul narx taklifini bildirgan “Portfolio Investments” kompaniyasi Aktivlarning ustav kapitalidagi ulushlarini xususiylashtirish boʻyicha konsultant sifatida tanlandi.
• Oʻzbekistonda va mintaqada sohani rivojlantirishdagi sharoitlarni va avtomobillar uchun butlovchi qismlar ishlab chiqarish bozorini tahlil qilish;
• Aktivlarning har tomonlama (soliq, huquqiy, moliyaviy va ekologik) chuqur tahlilini oʻtkazish (due diligence);
Davaktiv agentligi Portfolio Investments bilan birgalikda jarayonni ochiq, shaffof va raqobat tamoyillariga asoslangan savdo mexanizmlariga muvofiq tashkil etishning barcha choralarini koʻradi hamda jarayonning har bir bosqichi toʻgʻrisida ommaga axborot berib borilishini taʼminlaydi.

Привлечен консультант для приватизации ООО «Avto Climate Control», ООО «Автокомпонент» и ООО «UZ CНASYS»
Согласно объявлению Агентства госактивов по привлечению профессиональной консалтинговой компании (далее - Консультант) для приватизации ООО «Avto Climate Control», ООО «Автокомпонент» и ООО «UZ CНASYS» (далее - Активы), сообщается следующее.
В ходе процесса отбора были получены предложения от нескольких местных и международных профессиональных консалтинговых компаний, и рассмотрены их финансовые предложения, опыт работы в соответствующей сфере, а также подходы к выполнению соответствующих задач.
Соответственно, в результате процесса отбора компания Portfolio Investments, представивший высочайший уровень проектов в сфере деятельности, квалификацию задействованной в проекте профессиональной команды и наиболее приемлемое ценовое предложение, был привлечен в качестве Консультанта по приватизации долей в уставных капиталах Активов.
• Анализ рынка производства комплектующих для автомобилей и изучение предпосылок развития отрасли в Узбекистане и в регионе;
Агентство госактивов совместно с Portfolio Investments примет все необходимые меры для организации процесса в соответствии с открытыми, прозрачными и конкурентными торговыми механизмами, а также обеспечит предоставление информации общественности о каждом этапе процесса.