Agentlik tizimida “Men korrupsiyaga qarshiman” mavzusida rasmlar tanlovi o‘tkazildi
Davlat aktivlarini boshqarish agentligi tizimida dekabr oyi “Korrupsiyaga qarshi kurashish oyligi” deb e’lon qilingan edi. Ushbu oyda Agentlik tomonidan bir qator tadbirlar amalaga oshirildi.
Shu jumladan, yosh avlod ongida korrupsiya haqida dastlabki tushunchalarni hosil qilish, ularda korrupsiyaga qarshi murosasiz kurashish immunitetini shakllantirish, yoshlarning huquqiy va ijtimoiy faolligini yanada yuksaltirish, ularning huquqiy savodxonligini oshirish hamda jamiyatni korrupsiya illatlaridan xalos qilish maqsadida, Agentlik tizimi xodimlarining farzandlari o‘rtasida “Men korrupsiyaga qarshiman. Korrupsiya ko‘rinishlari va uning salbiy oqibatlari” mavzusida rasmlar tanlovi o‘tkazildi.
O‘z navbatida, mazkur tanlovda Agentlik tizimi xodimlarining jami 26 nafar farzandlari ishtirok etdi. G‘olib deb topilgan tanlov ishtirokchilari faxriy yorliq va esdalik sovg‘alar bilan taqdirlandi.

Проведен конкурс рисунков на тему «Я против коррупции» в системе Агентства
В системе Агентства по управлению государственными активами декабрь месяц был объявлен «Месяцем противодействия коррупции». В этом месяце со стороны Агентства осуществлено ряд соответствующих мероприятий.
В том числе, в целях формирования в сознании молодого поколения первоначальных представлений о коррупции, формирования у них иммунитета к бескомпромиссному противодействию коррупции, а также дальнейшего повышения правовой и социальной активности молодежи, повышения ее правовой грамотности и избавления общества от пороков коррупции, среди детей сотрудников системы Агентства проведен конкурс рисунков на тему «Я против коррупции. Проявления коррупции и ее негативные последствия».
В свою очередь, всего в данном конкурсе приняли участие 26 детей сотрудников системы Агентства. Победители конкурса были награждены почетными грамотами и памятными подарками.