Agentlik tizimida “Men korrupsiyaga qarshiman” mavzusida rasmlar tanlovi o‘tkazildi
Davlat aktivlarini boshqarish agentligi tizimida dekabr oyi “Korrupsiyaga qarshi kurashish oyligi” deb e’lon qilingan edi. Ushbu oyda Agentlik tomonidan bir qator tadbirlar amalaga oshirildi.
Shu jumladan, yosh avlod ongida korrupsiya haqida dastlabki tushunchalarni hosil qilish, ularda korrupsiyaga qarshi murosasiz kurashish immunitetini shakllantirish, yoshlarning huquqiy va ijtimoiy faolligini yanada yuksaltirish, ularning huquqiy savodxonligini oshirish hamda jamiyatni korrupsiya illatlaridan xalos qilish maqsadida, Agentlik tizimi xodimlarining farzandlari o‘rtasida “Men korrupsiyaga qarshiman. Korrupsiya ko‘rinishlari va uning salbiy oqibatlari” mavzusida rasmlar tanlovi o‘tkazildi.
O‘z navbatida, mazkur tanlovda Agentlik tizimi xodimlarining jami 26 nafar farzandlari ishtirok etdi. G‘olib deb topilgan tanlov ishtirokchilari faxriy yorliq va esdalik sovg‘alar bilan taqdirlandi.

A drawing contest was held on the topic "I am against corruption" in the system of the Agency
In the system of the State Assets Management Agency, December was declared as "The Month of Anti-Corruption". The Agency carried out a number of relevant activities this month.
In particular, in order to form in the minds of the young generation the initial understanding of corruption, to build in them immunity to uncompromising opposition to corruption, as well as to further increase the legal and social activity of young people, improve their legal literacy and save society from the vices of corruption, a drawing contest was held among children of employees of the Agency on the theme "I am against corruption. Manifestations of corruption and its negative consequences".
In turn, a total of 26 children of the Agency's employees took part in this contest. The winners of the contest were awarded with certificates and memorable gifts.