“O‘ztemiryo‘lkonteyner” AJ ustav kapitalidagi 35 foiz davlat ulushini xususiylashtirish bo‘yicha konsultant tanlab olindi
Davaktiv agentligining “O‘ztemiryo‘lkonteyner” AJ ustav kapitalidagi 35 foiz davlat ulushini (keyingi o‘rinlarda -­ Aktiv) xususiylashtirish bo‘yicha professional konsalting kompaniyasini (keyingi o‘rinlarda – Konsultant) jalb etish yuzasidan tanlov eʼloniga muvofiq quyidagilar maʼlum qilinadi.
Mazkur tanlov jarayonida 7 ta mahalliy va xalqaro professional konsalting kompaniyalardan takliflar qabul qilinib, ularning moliyaviy taklifi, sohadagi tajribasi, malakasi va belgilangan vazifalarni amalga oshirish boʻyicha yondashuvlari asosida saralandi.
Saralash natijasida, faoliyat sohasida amalga oshirgan yuqori darajadagi loyihalari, loyiha doirasida jalb qilinadigan professional jamoasining malakasi hamda eng maqbul narx taklifini bildirgan "Alkes Research" kompaniyasi “O‘ztemiryo‘lkonteyner” AJning ustav kapitalidagi 35 foiz davlat ulushini xususiylashtirish bo‘yicha professional konsultant sifatida tanlandi.
• Oʻzbekistonda va mintaqada sohani rivojlantirishdagi sharoitlarni va temir yo'l konteyner tashish va boshqa tegishli xizmatlar bozorini tahlil qilish;
Davaktiv agentligi "Alkes Research" kompaniyasi bilan birgalikda jarayonni ochiq, shaffof va raqobat tamoyillariga asoslangan savdo mexanizmlariga muvofiq tashkil etishning barcha choralarini koʻradi hamda jarayonning har bir bosqichi toʻgʻrisida ommaga axborot berib borilishini taʼminlaydi.

Привлечен консультант по приватизации 35% государственной доли в уставном капитале АО «Узтемирйулконтейнер»
Согласно соответствующим программам приватизации, а также объявлением Агентства по управлению государственными активами о привлечении профессиональной консалтинговой компании (далее - Консультант) для приватизации 35% государственной доли в уставном капитале АО «Узтемирйулконтейнер» (далее - Актив), сообщается следующее.
Соответственно, в результате процесса отбора консалтинговая компания "Alkes Research", представившая высочайший уровень проектов в данной сфере деятельности, квалификацию задействованной в проекте профессиональной команды и наиболее приемлемое ценовое предложение, была привлечена в качестве Консультанта по приватизации 35% государственной доли в уставном капитале АО «Узтемирйулконтейнер».
• Анализ рынка железнодорожных контейнерных перевозок и других сопутствующих услуг и предпосылок развития отрасли в Узбекистане и в регионе;
Агентство госактивов совместно с консалтинговой компанией "Alkes Research" примет все необходимые меры для организации процесса в соответствии с открытыми, прозрачными и конкурентными торговыми механизмами, а также обеспечит предоставление информации общественности о каждом этапе процесса.