“Aydar-Arnasoy ko'llar tizimi” MCHJni davlat ulushini ishonchli boshqaruvga berish uchun tanlov muddati uzaytirildi
Oʼzbekiston Respublikasi Suv xoʼjaligi vazirligining joriy yil 4 avgustdagi “Aydar-Arnasoy ko‘llar tizimi” MChJ ustav kapitalidagi davlat ulushini ishonchli boshqaruvga berish yuzasidan tanlov e'loniga muvofiq quyidagilar ma'lum qilinadi.
“Аydar-Аrnasoy koʼllar tizimi” MChJni belgilangan tartibda investitsiya kiritish sharti bilan mahalliy investorga ishonchli boshqaruvga berish boʼyicha tanlovga topshirilgan xujjatlardagi kamchiliklarni bartaraf etishga qoʼshimcha imkoniyatlar yaratish hamda tanlovning shaffofligini va raqobatbardoshligini yanada oshirish maqsadida, Suv xoʼjaligi vazirligi Tanlov komissiyasi tanlov muddatini joriy yilning 15 sentyabridan 2022 yil 23 oktyabr soat 18:00 ga (Toshkent vaqti bilan) qadar uzaytirilganligini maʼlum qiladi.

The tender period for the transfer of "Aidar-Arnasay lakes system" LLC state share to the trust management is extended
In accordance with the announcement of Ministry of Water Resources of the Republic of Uzbekistan dated August 4 this year on transfer of the state share in the authorized capital of "Aidar-Arnasay lakes system" LLC to the trust management, the following is announced.
In order to create additional opportunities to remove shortcomings in the submitted application documents for the tender on transfer of "Aidar-Arnasoy Lakes System" LLC state share to the domestic investor for trust management, as well as to further increase transparency and competitiveness of the tender, the Selection Committee of the Ministry of Water Resources extends the tender period from September 15 this year to 18:00 (Tashkent time) on October 23, 2022.