“Aydar-Arnasoy ko'llar tizimi” MCHJni davlat ulushini ishonchli boshqaruvga berish uchun tanlov muddati uzaytirildi
Oʼzbekiston Respublikasi Suv xoʼjaligi vazirligining joriy yil 4 avgustdagi “Aydar-Arnasoy ko‘llar tizimi” MChJ ustav kapitalidagi davlat ulushini ishonchli boshqaruvga berish yuzasidan tanlov e'loniga muvofiq quyidagilar ma'lum qilinadi.
“Аydar-Аrnasoy koʼllar tizimi” MChJni belgilangan tartibda investitsiya kiritish sharti bilan mahalliy investorga ishonchli boshqaruvga berish boʼyicha tanlovga topshirilgan xujjatlardagi kamchiliklarni bartaraf etishga qoʼshimcha imkoniyatlar yaratish hamda tanlovning shaffofligini va raqobatbardoshligini yanada oshirish maqsadida, Suv xoʼjaligi vazirligi Tanlov komissiyasi tanlov muddatini joriy yilning 15 sentyabridan 2022 yil 23 oktyabr soat 18:00 ga (Toshkent vaqti bilan) qadar uzaytirilganligini maʼlum qiladi.

Продлевается срок проведения конкурса на передачу государственной доли ООО «Айдар-Арнасойская система озер» в доверительное управление
В соответствии с объявлением Министерства водного хозяйства Республики Узбекистан от 4 августа текущего года о передаче государственной доли в уставном капитале ООО «Айдар-Арнасойская система озер» в доверительное управление сообщается следующее.
В целях создания дополнительных возможностей для устранения недостатков в документах, представленных на конкурс по передаче государственной доли ООО «Айдар-Арнасойская система озер» отечественному инвестору в доверительное управление, также дальнейшего повышения прозрачности и конкурентности конкурса, Отборочная комиссия Министерства водного хозяйства продлевает срок проведения конкурса с 15 сентября текущего года до 18:00 (по ташкентскому времени) 23 октября 2022 года.