Davlat aktivlarini boshqarish agentligi tomonidan joriy yil 13-iyul kuni chop etilgan eʼlonga muvofiq, “Biokimyo” AJ ustav kapitalidagi davlat ulushini (keyingi oʻrinlarda – "Aktiv" yoki "Kompaniya") xususiylashtirish jarayonining Aktivni sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish (Express of interest) bosqichi boshlangan.
Avval maʼlum qilinganidek, ushbu davlat aktivini xususiylashtirish jarayonini ilgʻor xalqaro tajriba asosida amalga oshirish uchun “Abrau Capital” (keyingi oʻrinlarda – "Konsultant") kompaniyasi Xususiylashtirish boʻyicha konsultant sifatida jalb etilgan.
Arizalarni qabul qilish jarayoni doirasida, Konsultant tomonidan keng qamrovli marketing ishlari amalga oshirildi, jumladan, investitsiya tizerlari salohiyatli investorlarga yuborildi. Natijada, 2023-yil 15-avgustga qadar 3 nafar investorlar tomonidan sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish toʻgʻrisidagi arizalar Konsultantga kelib tushgan.
• Mineral oʻgʻitlar va/yoki yarim tayyor mahsulotlar ishlab chiqarishda tasdiqlangan ish tajribasi;
Konsultant tomonidan Aktivni sotib olish narxi boʻyicha Majburiyatga ega boʻlgan takliflar (BO) 2023-yil 22-sentabr soat 18:00 (Toshkent vaqti bilan)ga qadar qadar qabul qilinadi.

Информация о процессе приватизации государственной доли в уставном капитале АО «Биокимё»
Согласно объявлению, опубликованному Агентством по управлению государственными активами от 13 июля текущего года, начался этап сбора Выражений о заинтересованности (Express of interest) процесса приватизации государственной доли в уставном капитале АО «Биокимё» (далее – «Компания» или «Актив»).
Как сообщалось ранее, компания Abrau Capital (далее – «Консультант») была привлечена в качестве консультанта по приватизации для проведения процесса приватизации данного государственного актива на основе передового международного опыта.
В рамках работы по сбору заявок, Консультантом были проведены активные маркетинговые мероприятия, включая рассылку тизера широкому пулу потенциальных инвесторов. По результатам проведенной работы до 15 августа 2023 года в адрес Консультанта поступили заявки об интересе со стороны 3 инвесторов.
• наличие подтвержденного опыта работы в сфере производства минеральных удобрений и/или полуфабрикатов;
Обязывающие предложения () по приобретению Актива принимаются со стороны Консультанта до 18:00 (по Ташкентскому времени) 22 сентября 2023 года.