Arizalarni qabul qilish jarayoni doirasida, xususiylashtirish boʻyicha konsultant “Portfolio Investments” kompaniyasi (keyingi oʻrinlarda – "Konsultant") tomonidan keng qamrovli marketing ishlari amalga oshirildi, jumladan, investitsiya tizerlari salohiyatli investorlarga yuborildi. Natijada, avvaldan belgilangan muddatda (2025-yil 6-fevralga 23:59) 3 nafar investorlar tomonidan sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish toʻgʻrisidagi arizalar Konsultantga kelib tushgan.
Konsultant tomonidan kelib tushgan arizalarni oʻrganish natijasida, barcha talabgorlar yuqoridagi mezon talablariga toʻliq mos deb topilgan.
Avvalgi eʼlonga muvofiq, Aktivni sotib olishga va uning keyingi faoliyatiga qoʻyilgan quyidagi shartlarni qabul qilgan talabgorlardan Majburiyatga ega boʻlgan takliflar (BO) qabul qilinadi.
1. Aktiv va uning balansidagi sport-sogʻlomlashtirish majmuasining faoliyat turini kamida 10 (oʻn) yil muddat saqlab qolish;
1. Aktiv balansidagi sport-sogʻlomlashtirish majmuasi hududida sport-sogʻlomlashtirish faoliyatiga toʻgʻri kelmaydigan bino-inshootlarning qurilishiga yoʻl qoʻymaslik (taʼmirlash ishlaridan tashqari), obyekt hududida har qanday taʼmirlash-tiklash ishlarini qatʼiyan shaharsozlik kengashining ruxsati bilan amalga oshirish.
Konsultant tomonidan Aktivni sotib olish narxi boʻyicha Majburiyatga ega boʻlgan takliflar (BO2025-yil 28-fevral soat 23:59 (Toshkent vaqti bilan)ga qadar qabul qilinadi.
Shu bilan birga, mazkur muddatga qadar talabgorlar tomonidan “E-auksion” elektron savdo platformasida ochiladigan shaxsiy kabinetlari orqali Majburiyatga ega boʻlgan takliflarining kamida 1 foizini kafolatli toʻlov (zakalat) sifatida oʻtkazish talab etiladi. Bunda, mazkur kafolat toʻlovi (zakalat) jarayon yakunida ishtirokchilarga qaytariladi, xususiylashtirish jarayoni gʻolibi boʻlgan talabgorning kafolat toʻlovi (zakalati) – sotib olish toʻlovining bir qismi sifatida Xususiylashtirish jamgʻarmasiga oʻtkaziladi.

Information on the privatization process of state share in the authorized capital of “Invest Group Centre” LLC
According to the published announcement on January 4, 2025, the stage of Expression of Interest of the privatization process of state share in the authorized capital of “Invest Group Centre” LLC (hereinafter - the “Asset”) was extended.
As part of the application acceptance stage, Portfolio Investments, the Privatization Consultant, conducted extensive marketing activities, including sending investment teasers to potential investors. As a result, within the appointed deadline (23:59 February 6, 2025) the Consultant received Expression of Interest applications from 3 investors.
In accordance with the previous announcement, Binding Offers (BO) are accepted from applicants who have accepted the following conditions for the acquisition of the Asset and its future activity:
1. Maintain the type of activity of sports and recreation complex which are on the balance sheet of the Asset for at least 10 (tenyears.
2. Do not allow the construction of buildings and structures on the territory of the sports and recreation complex which are on the balance sheet of the Asset, which do not correspond to the sports and recreational activities (except for repair work), and to carry out any repair and renovation work on the territory of the facility strictly with the permission of the urban planning council.