Davaktiv agentligining joriy yil 4-noyabrdagi Avto Climate Control” MChJning 100% davlat ulushini (keyingi oʻrinlarda – “Aktiv”) sotib olish narxi boʻyicha Majburiyatga ega boʻlgan takliflarni (BO) qabul qilish bosqichi toʻgʻrisidagi eʼloniga muvofiq, quyidagilar maʼlum qilinadi.
Davaktiv agentligi talabgorlarni majburiyatga ega boʻlgan tijorat takliflarini tayyorlashda Aktivni moliya-xoʻjalik faoliyatini kompleks tahlil qilish uchun qoʻshimcha muddat berish toʻgʻrisidagi murojaatlariga muvofiq, xususiylashtirish boʻyicha konsultant "Portfolio Investments" kompaniyasining tavsiyasiga asosan, barcha talabgorlarga Aktivni sotib olish narxi boʻyicha Majburiyatga ega boʻlgan takliflarni (BO) qabul qilish muddatini 2024-yil 30-dekabr kuni soat 18:00ga (Toshkent vaqti bilan) qadar uzaytirilganligini maʼlum qiladi.

Информация о процессе приватизации государственной доли в уставном капитале ООО “Avto Climate Control”
Согласно объявлению Агентства госактивов от 4 ноября текущего года об этапе принятия Обязывающих предложений (BO) по приобретению 100% государственной доли в уставном капитале ООО «Avto Climate Control» (далее – «Актив»), сообщается следующее:
Согласно обращениям претендентов по предоставлению дополнительного времени для комплексного анализа финансово-хозяйственной деятельности Актива при подготовке обязывающего коммерческого предложения, а также на основании рекомендации консультанта по приватизации Portfolio Investments, всем претендентам сообщается о продлении срока приема Обязывающих предложений (BO) по покупке Актива до 18:00 (по ташкентскому времени) 30 декабря 2024 года.