24-aprel sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijasi
4 822 ta lot onlayn auksion savdolariga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 927 mln so'm bo'lgan 10 296 ta lot 2,3 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• boshlang'ich narxi 334 mln so‘m
• sotilgan narxi 643 mln so‘m
• Toshkent viloyati Olmaliq shahrida joylashgan boshlang'ich yillik ijara stavkasi 20,6 mln so‘m bo‘lganToshkent davlat texnika universiteti Olmaliq filiali balansidagi oshxona 201,7 mln so‘mga ijaraga berildi.
• soni 27 ta
• boshlang'ich narxi 239 mln so‘m
• sotilgan narxi 1 mlrd so‘m
• yer maydoni 0,8 ga
• Surxondaryo viloyati Termiz shahridan tumanidan boshlang'ich narxi 26,2 mln so‘m bo‘lgan ko‘p qavatli uy-joy qurish uchun 1 sotix yеr uchastkasi 102,2 mln so‘mga sotildi.
• Farg'ona viloyati Toshloq tumanidan tumanidan boshlang'ich narxi 16,8 mln so‘m bo‘lgan yoqilg'i quyish shoxobchasi qurish uchun 6 sotix yеr uchastkasi 695 mln so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 24 апреля
На аукционы и открытые торги было выставлено 4 822 лота. Также было реализовано 10 296 объекта со стартовой ценой 927 млн сумов за 2,3 млрд сумов.
• стартовая цена 334 млн сум
• цена продажи 643 млн сум
• Столовая, принадлежащия Алмалыкскому филиалу Ташкентского государственного технического университета, расположенная в городе Алмалык Ташкентской области, со стартовой ценой 20,6 млн сумов сдана в аренду за 201,7 млн сумов.
• стартовая цена 239 млн сум
• площадь земельного участка 0,8 га
• Земельный участок, расположенный в городе Термез Сурхандарьинской области, площадью 1 сотка, со стартовой ценой 26,2 млн ​​сумов продан за 102,2 млн сумов для строительства многоэтажных жилых домов.
• Земельный участок, расположенный в Ташлакском районе Ферганской области, площадью 6 соток, со стартовой ценой 16,8 млн ​​сумов продан за 695 млн сумов для строительства заправочной станции.