29-avgust sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijalari
254 ta lot onlayn auksion va ochiq elektron tanlovga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 3,2 mlrd so'm bo'lgan 267 ta lot 7,3 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• soni 45 ta
• boshlang‘ich narxi 642 mln so‘m
• sotilgan narxi 2,5 mlrd so‘m
• Farg‘ona viloyati, Farg‘ona shahrida joylashgan boshlang'ich yillik ijara stavkasi 51,7 mln so‘m bo‘lgan Farg‘ona davlat universiteti chet tillari fakultetining oshxona binosi 196,4 mln so‘mga ijaraga berildi.
• soni 54 ta
• sotilgan narxi 1,9 mlrd so‘m
• yer maydoni 9,7 ga
• Toshkent viloyati, Chirchiq shahridan boshlang'ich narxi 115,9 mln so‘m bo‘lgan yoshlar sanoat zonalari uchun mo‘ljallangan 10 sotix yеr uchastkasi 139,1 mln so‘mga sotildi.
• Surxondaryo viloyati, Boysun tumanidan boshlang'ich narxi 13,2 mln so‘m bo‘lgan ko‘p qavatli turar-joy binolari va majmualari qurish uchun 3,6 sotix yеr uchastkasi 100,6 mln so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 29 августа
На аукционы и открытые торги было выставлено 254 лота. Также было реализовано 267 объекта со стартовой ценой 3,2 млрд сумов за 7,3 млрд сумов.
• стартовая цена 642 млн сум
• Здание столовой, принадлежащее факультету иностранных языков государственного университета Ферганы с первоначальной годовой арендной ставкой 51,7 млн ​​сумов в городе Фергане Ферганской области, сдано в аренду за 196,4 млн сумов.
• площадь земельного участка 9,7 га
• Земельный участок, расположенный в городе Чирчик Ташкентской области, площадью 10 соток, со стартовой ценой 115,9 млн ​​сумов продан за 139,1 млн сумов для молодежных индустриальных зон.
• Земельный участок, расположенный в Бойсунском районе Сурхандарьинской области, площадью 3,6 соток, со стартовой ценой 13,2 млн ​​сумов продан за 100,6 млн сумов под строительство многоэтажных жилых домов и комплексов.