29-may sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijalari
1 620 ta lot ochiq auksion va ochiq elektron tanlovga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 113,3 mlrd so'm bo'lgan 1 875 ta lot 137,1 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• Soni 23 ta
• Boshlang‘ich narxi 90,4 mlrd so‘m
• Sotilgan narxi 96,6 mlrd so‘m
• Toshkent viloyati Piskent tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 32 mlrd so'm bo'lgan O'zbekiston Respublikasi Tashqi iqtisodiy faoliyat milliy banki AJ balansidagi Issiqxona bino-inshootlari kompleksi 34 mlrd so'mga sotildi.
• Soni 43 ta
• Boshlang‘ich narxi 645,9 mln so‘m
• Sotilgan narxi 750,4 mln so‘m
• Samarqand viloyati Samarqand shahrida joylashgan boshlang'ich yillik ijara stavkasi 24 mln so‘m bo‘lgan O'ztemiryo'lyo'lovchi AJ Samarqand filiali balansidagi vokzalning chakana savdo uchun joyi 249,6 mln so‘mga ijaraga berildi.
• Soni 130 ta
• Boshlang'ich narxi 5,2 mlrd so‘m
• Sotilgan narxi 8,6 mlrd so‘m
• Yer maydoni 26,8 ga
• Sirdaryo viloyati Sayxunobod tumanidan boshlang'ich narxi 258,1 mln so‘m bo‘lgan un, don va ozuqa ishlab chiqarish korxonalari qurish uchun 2,36 gektar yеr uchastkasi 438,7 mln so‘mga sotildi.
• Qashqadaryo viloyati Yakkabog' tumanidan boshlang'ich narxi 11,4 mln so‘m bo‘lgan ko'p qavatli turar-joy binolari va majmualari qurish uchun 9 sotix yеr uchastkasi 56 mln so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 29 мая
На аукционы и открытые торги было выставлено 1 620 лота. Также было реализовано 1 875 объекта со стартовой ценой 113,3 млрд сумов за 137,1 млрд сумов.
• стартовая цена 90,4 млрд сум
• цена продажи 96,6 млрд сум
• Комплекс зданий и сооружений теплицы со стартовой ценой 32 млрд сумов, находящийся на балансе АО Национальный банк внешнеэкономической деятельности Республики Узбекистан, ​​расположенному в Пскентском районе Ташкентской области, продан за 34 млрд сумов.
• стартовая цена 645,9 млн сум
• цена продажи 750,4 млн сум
• Торговые площади железнодорожного вокзала, принадлежащие Самаркандскому филиалу АО «Узтемирйуйлувчи», годовой арендной ставкой 24 млн ​​сумов в городе Самарканде Самаркандской области сданы в аренду за 249,6 млн ​​сумов.
• цена продажи 8,6 млрд сум
• площадь земельного участка 26,8 га
• Земельный участок, расположенный в Сайхунабадском районе Сырдарьинской области, площадью 2,36 га, со стартовой ценой 258,1 млн ​​сумов продан за 438,7 млн сумов под строительство предприятия по производству зерна и кормов.
• Земельный участок, расположенный в Яккабагском районе Кашкадарьинской области, площадью 9 соток, со стартовой ценой 11,4 млн ​​сумов продан за 56 млн сумов под строительство многоэтажных жилых домов и комплексов.