30-may sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijalari
769 ta lot ochiq auksion va ochiq elektron tanlovga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 7,8 mlrd so'm bo'lgan 397 ta lot 11,2 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• Soni 3 ta
• Boshlang‘ich narxi 4,7 mlrd so‘m
• Sotilgan narxi 4,9 mlrd so‘m
• Buxoro viloyati G'ijduvon tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 4,5 mlrd so‘m bo‘lgan G'ijduvon tuman "Agrokimyohimoya" filiali balansidagi Avtosaroy markaziy ombor va yer maydoni 4,8 mlrd so‘mga sotildi.
• Soni 50 ta
• Boshlang‘ich narxi 492,3 mln so‘m
• Sotilgan narxi 2,4 mlrd so‘m
• Samarqand viloyati Samarqand shahrida joylashgan boshlang'ich yillik ijara stavkasi 1,7 mln so‘m bo‘lgan Samarqand davlat arxitektura-qurilish universiteti balansidagi bo'sh turgan beton maydoni 72,1 mln so‘mga ijaraga berildi.
• Soni 17 ta
• Boshlang'ich narxi 223,2 mln so‘m
• Sotilgan narxi 237,4 mln so‘m
• Yer maydoni 3,6 ga
• Surxondaryo viloyati Boysun tumanidan boshlang'ich narxi 10,2 mln so'm bo'lgan oshxona, kafelar va savdo uylari qurish uchun 3 sotix yеr uchastkasi 11,2 mln so‘mga sotildi.
• Toshkent viloyati Zangiota tumanidan boshlang'ich narxi 17 mln so‘m bo‘lgan oshxona, kafelar va savdo uylari qurish uchun 1,8 sotix yеr uchastkasi 19,2 mln so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 30 мая
На аукционы и открытые торги было выставлено 769 лота. Также было реализовано 397 объекта со стартовой ценой 7,8 млрд сумов за 11,2 млрд сумов.
• стартовая цена 4,7 млрд сум
• Центральный склад и земельный участок Автодворца со стартовой ценой 4,5 млрд сумов, находящийся на балансе филиала "Агрокимёхимоя" Гиждуванского района ​​расположенный в Гиждуванском районе Бухарской области, продан за 4,8 млрд сумов.
• стартовая цена 492,3 млн сум
• Пустующая бетонная площадка, принадлежащая Самаркандскому государственному архитектурно-строительному университету, с годовой арендной ставкой 1,7 млн ​​сумов в городе Самарканде Самаркандской области сдана в аренду за 72,1 млн ​​сумов.
• стартовая цена 223,2 млн сум
• цена продажи 237,4 млн сум
• Земельный участок, расположенный в Бойсунском районе Сурхандарьинской области, площадью 3 соток, со стартовой ценой 10,2 млн ​​сумов продан за 11,2 млн сумов под строительство столовой, кафе и торговых домов.
• Земельный участок, расположенный в Зангиатинском районе Ташкентской области, площадью 1,8 соток, со стартовой ценой 17 млн ​​сумов продан за 19,2 млн сумов под строительство столовой, кафе и торговых домов.