5-yanvar sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijasi
158 ta lot onlayn auksion va ochiq elektron tanlovga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 33,8 mlrd so'm bo'lgan 111 ta lot 60,4 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• boshlang‘ich narxi 2,2 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 3,6 mlrd so‘m
Surxondaryo viloyati Sho‘rchi tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 152,8 mln so‘m bo‘lgan Davlat mulki obyektlaridan samarali foydalanish markazi Surxondaryo viloyati hududiy boshqarmasi balansidagi sobiq maishiy xizmat ko‘rsatish binosi 305,6 mln so‘mga sotildi.
• boshlang'ich narxi 153,4 mln so‘m
• sotilgan narxi 323 mln so‘m
• yer maydoni 1,1 ga
Qoraqalpog‘iston Respublikasi Xo‘jayli tumanidan boshlang'ich narxi 10,5 mln so‘m bo‘lgan avtomobillarga texnik xizmat ko‘rsatish imorati qurish uchun 50 metr kvadrat yеr uchastkasi 86,3 mln so‘mga sotildi.
Sud va boshqa organ hujjatlarini ijro etish yo'nalishida:
• sotilgan narxi 9,9 mlrd so‘m
Samarqand viloyati Jomboy tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 7,3 mlrd so‘m bo‘lgan “Farmasam Imkon” MCHJ balansidagi ishlab chiqarish zavodi 7,6 mlrd so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 5 января
На аукционы и открытые торги было выставлено 158 лота. Также было реализовано 111 объекта со стартовой ценой 33,8 млрд сумов за 60,4 млрд сумов.
• Бывшее хозяйственное здание, принадлежащее территориальному управлению Сурхандарьинской области Центра по эффективному использованию государственных объектов, расположенный в Шурчинском районе Сурхандарьинской области, со стартовой ценой 152,8 млн сумов продано за 305,6 млн сумов.
• стартовая цена 153,4 млн сум
• цена продажи 323 млн сум
• Земельный участок, расположенный в Хужайлийском районе Республики Каракалпакстан, площадью 50 кв.м., со стартовой ценой 10,5 млн ​​сумов продан за 86,3 млн сумов для строительства здания предоставления техуслуг автомобилям.
• Производственный завод, принадлежащий ООО "Фармасам Имкон", расположенный в Жомбойском районе Самаркандской области, со стартовой ценой 7,3 млрд сумов продан за 7,6 млрд сумов.