Bir qator loyihalashtirish sohasida faoliyat koʻrsatuvchi korxonalarni xususiylashtirish boʻyicha konsultant tanlab olindi
Davaktiv agentligining bir qator loyihalashtirish sohasida faoliyat koʻrsatuvchi korxonalarni (keyingi oʻrinlarda - Aktivlar) xususiylashtirish boʻyicha professional konsalting kompaniyasini (keyingi oʻrinlarda – Konsultant) jalb etish yuzasidan tanlov eʼloniga muvofiq, quyidagilar maʼlum qilinadi.
Mazkur tanlov jarayonida 7 ta mahalliy va xalqaro professional konsalting kompaniyalaridan takliflar qabul qilinib, ularning moliyaviy taklifi, sohadagi tajribasi, malakasi va belgilangan vazifalarni amalga oshirish boʻyicha yondashuvlari asosida saralandi.
Saralash natijasida, faoliyat sohasida amalga oshirgan yuqori darajadagi loyihalari, loyiha doirasida jalb qilinadigan professional jamoasining malakasi hamda eng maqbul narx taklifini bildirgan Abrau Capital kompaniyasi Aktivlarning ustav kapitalidagi davlat aksiyalar paketlari va ulushlarini xususiylashtirish boʻyicha professional konsultant sifatida tanlandi.
• Oʻzbekistonda va mintaqada sohani rivojlantirishdagi sharoitlarni va loyiha-qidiruv xizmati bozorini tahlil qilish;
• Aktivlarning har tomonlama (soliq, huquqiy, moliyaviy va ekologik) chuqur tahlilini oʻtkazish (due diligence);
• Aktivlarni xususiylashtirishga qaratilgan barcha choralarni koʻrish, jumladan, virtual maʼlumotlar xonasi (VDR)ni tashkil etish,  oldi-sotdi shartnoma loyihasini (oʻzbek tiliga tarjimasi bilan, kerak boʻlsa rus va ingliz tillarida ham) tayyorlash bilan birga sotish jarayonida hamrohlik qilish.
Davaktiv agentligi Abrau capital bilan birgalikda jarayonni ochiq, shaffof va raqobat tamoyillariga asoslangan savdo mexanizmlariga muvofiq tashkil etishning barcha choralarini koʻradi hamda jarayonning har bir bosqichi toʻgʻrisida ommaga axborot berib borilishini taʼminlaydi.

Attracted consultant for the privatization of some enterprises operating in project engineering field
According to the announcement of the State Assets Management Agency about attracting a professional consulting company (hereinafter - Consultant) for the privatization of some enterprises operating in project engineering field (hereinafter - Assets), the following is reported.
Accordingly, as a result of the selection process, the company Abrau Capital, which presented the highest level of projects in this field, the qualification of the professional team involved in the project and the most acceptable price offer, was attracted as Consultant for the privatization of state stakes and shares in the authorized capital of the Assets.
• Market analysis of engineering and surveying works and prerequisites for the development of the industry in Uzbekistan and in the region;
• conducting a comprehensive (tax, legal, financial and environmental) due diligence of the Assets;
• taking all measures aimed at privatizing the Assets, including organizing the Virtual Data Room (VDR), preparing the draft of Sale and Purchase Agreement (with translation into Uzbek and, if necessary, into English and Russian), as well as support of the sale process.
The State Assets Management Agency together with the Consortium of Abrau Capital will take all necessary measures to organize the process in accordance with open, transparent and competitive sales mechanisms, as well as ensure the provision of information to the public on each stage of the process.