Surxondaryo viloyatida “Roadshow” taqdimoti o‘tkazildi
Davlat aktivlarini boshqarish agentligi tomonidan joriy yil 8 - oktabr kuni Surxondaryo viloyatida xususiylashtirilishi belgilangan davlat aktivlari jumladan, korxonalardagi davlat ulushlari, boʼsh turgan davlat mulki obʼektlari va sotilishi belgilangan yer uchastkalari toʼgʼrisida navbatdagi “Roadshow” (taqdimot) oʼtkazildi.
Termiz shahridagi “Yoshlar markazi” binosida boʼlib oʼtgan mazkur tadbirda mahalliy hokimliklar hamda viloyatdagi yirik korxonalarning vakillari va 250 dan ortiq tadbirkorlar ishtirok etdi. Oʼz oʼrnida, Davaktiv agentligi mutasaddilari tomonidan qatnashchilarga “E-auksion” elektron savdo platformasidan foydalanish boʼyicha “master-klass” oʼtkazilib, savdo platformasida shaxsiy kabinet ochish, onlayn elektron imzo olish va savdolarda qatnashish uchun arizalar berish tartiblari ham nazariy ham amaliy tushuntirildi.
“Roadshow” taqdimoti doirasida tadbirkorlar ommaviy savdolarga chiqarilgan 96 ta davlat va davlat ishtirokidagi xoʼjalik jamiyatlari aktivlari va 5497 ta yer uchastkalari hamda ijaraga berilishi koʼzda tutilgan 249 ta davlat mulklari bilan tanishdilar.
Bundan tashqari, avvaldan doimiy foydalanish yoki umrbod egalik qilish huquqi asosida oʼzlariga tegishli boʼlgan qishloq xoʼjaligiga moʼljallanmagan yer uchastkalarini xususiylashtirib olgan 2 nafar fuqarolarga tantanali ravishda mulk huquqini tasdiqlovchi davlat orderlari topshirildi hamda mazkur jarayon tartibi boʼyicha tadbir qatnashchilariga tushuntirishlar berildi.
“Roadshow” ishtirokchilariga xususiylashtirish dasturlariga muvofiq ommaviy savdolarda sotilishi belgilangan hamda savdo jarayonidagi davlat aktivlari, shu jumladan, viloyatdagi yirik aktivlar, maʼmuriy hamda ishlab chiqarish binolari kabi obʼektlar va yer uchastkalari toʼgʼrisida maʼlumotlar berildi.
Koʼtarinki ruhda va savol-javoblarga boy oʼtgan “Roadshow” davomida Davaktiv agentligi direktor o'rinbosari Alisher Miraliyev va viloyatning boshqa mutasaddi rahbarlari tadbir qatnashchilari va OАV vakillari tomonidan berilgan bir qator savollarga batafsil javoblar berib oʼtdilar.
Maʼlumot uchun: bu kabi taqdimotlar va uchrashuvlar (Roadshow) respublikamizning barcha viloyatlari, Toshkent shahri va Qoraqalpogʼiston Respublikasida oʼtkaziladi.

Roadshow was held in Surkhandarya
The State Assets Management Agency on October 8 this year held a regular "Roadshow" presentation of privatized state assets in Surkhandarya province, particularly state shares in enterprises, empty state facilities and land plots to be sold.
The event, held in the building of the "Youth Center" of Termiz city, was attended by representatives of local khokimiyats, large enterprises in the region, as well as more than 250 entrepreneursRepresentatives of the State Assets Management Agency provided a "master class" on the use of the electronic trading platform "E-auksion" and explained in detail, both theoretically and practically, the procedures for creating a personal account on the platform, obtaining an electronic signature online and participation in the bidding
As part of the "Roadshow", entrepreneurs were introduced to 96 state assets and 5497 land plots offered for public auction, as well as 249 state facilities proposed for lease.
In addition, 2 citizens who had previously privatized non-agricultural land plots owned by them on the right of permanent use or lifetime possession were handed state orders confirming their ownership rights, and the other participants of the event were given explanations on the procedure of this process.
The “Roadshow” was held at a high level, full of questions and answers. During the event, deputy director of UzSAMA  Alisher Miraliyev and other responsible regional executives answered a number of questions from participants and media representatives.