"Obod va fayzli mahalla — yurt ko‘rki" xayriya hashariga Davaktiv agentligi o‘zining xayrli hissasini qo‘shdi
Hukumat farmoyishiga asosan butun O‘zbekiston bo‘ylab 18-mart kuni umumxalq xayriya hashari o‘tkazildi. Hashar Navro‘z umumxalq bayramini munosib nishonlash hamda Ramazon oyini qarshi olishga tayyorgarlik ko‘rish, mahallalar, aholi turar joylarini obodonlashtirish va ko‘kalamzorlashtirish, aholining ijtimoiy himoyaga muhtoj qatlamlarini qo‘llab-quvvatlash maqsadida va «Obod va fayzli mahalla — yurt ko‘rki» shiori ostida bo‘lib o‘tdi.
Barchaning qatorida Davaktiv agentligi markaziy apparati, uning hududiy boshqarmalari va idoraviy mansub tuzilmalari ham xayriya hashariga o‘z hissasini qo‘shdi. Xodimlar Toshkent viloyati, Bo‘stonliq tumanidagi 30 ga hududida obodonlashtirish va ko‘kalamzorlashtirish ishlarini ko‘tarinki ruhda olib bordi.
Tegishli hududda gul ko‘chatlari, mevali va manzarali daraxtlarni ekish, daraxtlarni oqlash va butashobodonlashtirish va ko‘kalamzorlashtirish ishlari amalga oshirildi.
Gul ko‘chatlari va daraxtlar hududning iqlim sharoitidan kelib chiqib, ko‘kalamzorlashtirishni nazarda tutgan holda tanlab olindi. Endi ular agrotexnik talablar asosida parvarish qilinadi, mineral va organik o‘g‘itlar bilan oziqlantirilib, zararkunandalardan himoya qilib boriladi.

Агентство госактивов внесло весомый вклад в благотворительный хашар «Благоустроенная и благоприятная махалля — красота страны»
Согласно распоряжению Правительства, 18 марта по всему Узбекистану прошел всенародный благотворительный хашар. Хашар прошел под девизом «Благоустроенная и благоприятная махалля — красота страны» в целях подготовки к достойному празднованию национального праздника Навруз и месяца Рамадан, благоустройства махаллей, жилых массивов и прилегающих территорий, а также поддержки нуждающихся слоёв населения.
Наряду со всеми, центральным аппаратом Агентства госактивов, его территориальными подразделениями и поведомственными организациями был также внесен весомый квлад в благотворительный хашар. В частности, сотрудниками проведены работы по благоустройству и озеленению территории в 30 га Бостанлыкского района Ташкентской области.
На соответствующем участке посадили саженцы цветов, плодовых и декоративных деревьев, были побелены и обрезаны деревья, а также проведена работа по благоустройству и озеленению
В целях озеленения, саженцы цветов и деревьев подбирались исходя из климатических условий местности. Впредь за ними будут ухаживать в соответствии с агротехническими требованиями, подкармливать минеральными и органическими удобрениями и защищать от вредителей.